Dramat Kajetana Duszyńskiego przed ME w Monachium. "Niestety, czasu jest zbyt mało"

Kajetan Duszyński nie wystartuje w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy, które rozpoczynają się już 15 sierpnia. - Niestety, ale nie zobaczycie mnie podczas zbliżających się Mistrzostwach Europy w Monachium - przekazał w mediach społecznościowych.

PZLA powołał 81 reprezentantów Polski na imprezę rozpoczynają się już 15 sierpnia w Monachium. Wśród nich nie zabrakło medalistów, którzy triumfowali w Eugene podczas mistrzostw świata. Są nimi Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki w rzucie młotem, Katarzyna Zdziebło w chodzie czy Natalia Kaczmarek w biegu na 400 metrów. Ale jeszcze zanim zaczęły się mistrzostwa, okazało się, że pierwsi polscy lekkoatleci są zmuszeni wycofać się z rywalizacji.

Zobacz wideo Pia Skrzyszowska: Celuję w finał i liczę na poprawienie rekordu życiowego

Kajetan Duszyński opuści lekkoatletyczne ME. "Czasu jest zbyt mało"

Informację o kontuzji przekazał w mediach społecznościowych Kajetan Duszyński. - Niestety, ale nie zobaczycie mnie podczas zbliżających się Mistrzostwach Europy w Monachium. Kilka dni temu w trakcie treningu naciągnąłem mięsień półścięgnisty. Czasu którego pozostało do startu na ME jest zbyt mało, abym zdołał uporać się z taką kontuzją - napisał na Instagramie.

Śmiertelny bieg w JekaterynburguRosjanie zorganizowali morderczy bieg. To było piekło. "Skończeni idioci"

- Podobno z kryzysów i porażek można wyciągnąć najważniejsze lekcje i tak będę starał się zrobić. Trzymam kciuki za całą reprezentację, szczególnie za sztafetę 4x400m mężczyzn. Dajcie czadu! - zakończył swój wpis na Instagramie.

W polskiej kadrze nie zabraknie jednak zawodników, którzy będą gotowi walczyć o medale mistrzostw Europy. Poza wspominanymi wcześniej Fajdkiem czy Nowickim, do walki o medale gotowa jest m.in. Pia Skrzyszowskiej, która jest rekordzistką Europy U23 w biegu na 100 metrów przez płotki. Nie zapominajmy też o triumfatorach ostatnich igrzysk olimpijskich, a więc sztafecie mieszanej 4x400 metrów, choć z jej składu w porównaniu do igrzysk wypadnie właśnie Duszyński.

Więcej o: