Pia, Pia, Pia. Skrzyszowska zachwyca na MŚ. Rewelacyjny bieg [WIDEO]

Pia Skrzyszowska wywalczyła awans do półfinału biegu na 100 metrów przez płotki podczas mistrzostw świata, które odbywają się w Eugene. Polka w świetnym stylu wygrała swój bieg eliminacyjny.

Pia Skrzyszowska w sobotni wieczór czasu polskiego, zanotowała kolejny świetny start w tym sezonie. Polka okazała się najlepsza w czwartym biegu eliminacyjnym rywalizacji na 100 metrów przez płotki podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Eugene. Zwycięstwo z czasem 12.70 dało jej awans do półfinału zawodów i przybliżyło do upragnionego medalu.

Zobacz wideo Pia Skrzyszowska: Celuję w finał i liczę na poprawienie rekordu życiowego

Pia Skrzyszowska w kapitalnym stylu awansowała do półfinału MŚ. Wygrała swój bieg eliminacyjny

Skrzyszowska wystartowała z bloków bardzo dobrze i od początku budowała nad rywalkami bezpieczną przewagę. Kroku dotrzymywała jej jedynie Holenderka Nadine Visser, która ostatecznie zajęła drugie miejsce z czasem 12.76. Rewelacyjny występ naszej reprezentantki można zobaczyć na nagraniu poniżej. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Pia Skrzyszowska awansowała do półfinału z ósmym czasem. Najlepsza okazała się Nigeryjka Tobi Amusan, która wygrała trzeci bieg eliminacyjny z rewelacyjnym czasem 12.40. Przy okazji pobiła tym samym rekord Afryki. Świetnie zaprezentowała się także Amerykanka Alia Armstrong, która wygrała swój bieg w 12.48 sekundy. Tytułu z 2019 roku z Dauhy nie obroni natomiast Nia Ali. Reprezentantka USA potknęła się na dziewiątym płotku i nie dokończyła biegu eliminacyjnego. 

Główne rywalki w walce o medal pokazały, że są niezwykle mocne. Pia Skrzyszowska zachowuje jednak optymizm i liczy na kolejny dobry start już w półfinałach. - Dzisiejszy bieg okazał się być luźniejszy, niż powinien być. Kontrolowałam, bo obok mnie była Holenderka. Jest dobry czas i oby tak dalej. Wiedziałam, że jestem w formie. Mam nadzieję, że półfinał będzie równie przyjemny - powiedziała w rozmowie z TVP Sport chwilę po starcie. 

Warto odnotować, że eliminacji nie przeszła druga z naszych reprezentantek, Klaudia Siciarz. Polka wystąpiła w drugim biegu. Słabo wyszła z bloków i już od początku miała sporą stratę do rywalek. Niestety nie udało się jej nadrobić i na mecie była dopiero piąta z czasem 13.27. W łącznej klasyfikacji zajęła dopiero 32. miejsce. 

Półfinały rywalizacji pań na 100 metrów przez płotki zaplanowano na poniedziałek o godzinie 2:05 czasu polskiego. Finał odbędzie się tego samego dnia o godzinie 4:00. 

Więcej o: