USA zdominowało MŚ w Eugene. Polacy dopisują kolejny medal [KLASYFIKACJA MEDALOWA]

Reprezentacja USA nadal zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji medalowej podczas lekkoatletycznych MŚ w Eugene. Biało-Czerwoni poprawili natomiast swój dorobek dzięki kolejnemu medalowi Katarzyny Zdziebło.

Lekkoatletyczne MŚ w Eugene powoli zmierzają do końca. Przed zawodnikami zostały jeszcze dwa dni zmagań i sporo finałowych rywalizacji. W klasyfikacji medalowej po ósmym dniu mistrzostw nadal zdecydowanie przewodzi reprezentacja USA.

Polska poprawiła swój dorobek medalowy. Znakomity występ Katarzyny Zdziebło

Kolejny krążek podczas tegorocznych mistrzostw zdołała wywalczyć także Katarzyna Zdziebło i zdobyła zarazem czwarty medal dla reprezentacji Polski. Zawodniczka została wicemistrzynią świata w chodzie na 35 kilometrów, a wcześniej wywalczyła także srebro w chodzie na 20 kilometrów. Polka ustanowiła jednocześnie nowy rekord Polski w chodzie na 30 kilometrów, poprawiając poprzedni wynik o 9 minut i 34 sekundy.

Pozostałe dwa medale dla Polski wywalczono w rzucie młotem. Paweł Fajdek sięgnął po złoto tej dyscypliny, natomiast Wojciech Nowicki srebro. Kibice "Biało-Czerwonych" liczą zapewne jeszcze na przynajmniej jeden medal. Największe nadzieje wiązane są z polską sztafetą 4x400m, która będzie rywalizowała w niedzielę.