Polacy w czołowej dziesiątce. Oto klasyfikacja medalowa po 8. dniu mistrzostw świata w Eugene

Katarzyna Zdziebło zdobyła kolejny srebrny medal podczas tegorocznych mistrzostw świata. Tym razem Polka zajęła drugie miejsce w chodzie na 35 km. Na ten moment biało-czerwoni plasują się na 7. pozycji w klasyfikacji medalowej. Na czele niezmiennie pozostają Stany Zjednoczone, które mają gigantyczną przewagę nad resztą stawki.

Tegoroczna edycja lekkoatletycznych mistrzostw świata w Eugene zdominowana jest przez znakomicie spisujących się sportowców z USA. Po ósmym dniu zmagań gospodarze mają na swoim koncie już 22 medale. Na drugim miejscu znajduje się Etiopia, ale dzieli ją przepaść do liderujących Amerykanów - osiem medali. Prowizoryczne podium uzupełnia Jamajka z sześcioma krążkami. A gdzie w tej klasyfikacji znajdują się reprezentanci Polski?

Polscy reprezentanci na 7. miejscu w klasyfikacji medalowej. Najlepsi Amerykanie

Biało-czerwoni mają na koncie cztery medale - jeden złoty i trzy srebrne, co daje im aktualnie siódme miejsce w klasyfikacji medalowej. Złoty krążek w rzucie młotem wywalczył Paweł Fajdek. Było to dla niego piąte mistrzostwo świata z rzędu. W tej samej dyscyplinie drugie miejsce wywalczył Wojciech Nowicki. Jednak najwięcej medali dla Polaków zdobyła Katarzyna Zdziebło - absolutna rewelacja tegorocznych mistrzostw. 25-latka sięgnęła po srebro już w pierwszym dniu zmagań w Eugene. Wówczas jako druga przecięła linię mety w chodzie na 20 km.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Równo tydzień później zdobyła kolejny srebrny medal, tym razem na jej koronnym dystansie, a więc 35 km. Co więcej, Zdziebło uzyskała imponujący czas 2:40:03 i pobiła rekord Polski. Wcześniej najlepszym wynikiem było 2:49:37, także uzyskane przez 25-latkę. Co więcej, Zdziebło jest pierwszą reprezentantką naszego kraju, która zdobyła dwa medale w konkurencjach indywidualnych na mistrzostwach świata.

Do zakończenia zmagań w Eugene pozostały już tylko dwa dni. W związku z tym przed biało-czerwonymi jeszcze kilka szans na medale. Największe nadzieje polscy kibice wiążą ze startem kobiecej sztafety 4x400m. Ta rywalizacja odbędzie się w niedzielę 24 lipca.

Klasyfikacja medalowa lekkoatletycznych mistrzostw świata w Eugene po ósmym dniu zmagań:

• 1. USA - 22 medale: 7 złotych, 6 srebrnych, 9 brązowych
  • 2. Etiopia - 8 medali: 3 złote, 4 srebrne, 1 brązowy
  • 3. Jamajka - 6 medali: 2 złote, 3 srebrne, 1 brązowy
  • 4. Chiny - 5 medali: 2 złote, 1 srebrny, 2 brązowe
  • 5. Peru - 2 medale: 2 złote
  • 6. Kenia - 6 medali: 1 złoty, 3 srebrne, 2 brązowe
  • 7. Polska - 4 medale: 1 złoty, 3 srebrne
  • 8. Japonia - 2 medale: 1 złoty, 1 srebrny