Adrianna Sułek walczy o medal MŚ w Eugene. Podpowiadamy, jak śledzić i zrozumieć siedmiobój

Łukasz Jachimiak
Adrianna Sułek jest szósta po pierwszej konkurencji siedmioboju na MŚ w Eugene. Czy wicemistrzyni świata z hali i tu wywalczy medal? Jak liczyć jej punkty i śledzić walkę o miano najwszechstronniejszej lekkoatletki globu?

Adrianna Sułek to jedna z nowych gwiazd polskiej lekkoatletyki. W marcu w Belgradzie w pięknym stylu wywalczyła srebrny medal halowych MŚ. Tam kobiety rywalizowały w pięcioboju. Na stadionie medale dostają te panie, które okażą się najlepsze w siedmiu konkurencjach. To:

  • bieg na 100 m przez płotki
  • skok wzwyż
  • pchnięcie kulą
  • bieg na 200 metrów
  • skok w dal
  • rzut oszczepem
  • bieg na 800 metrów
Zobacz wideo Zabawa w "5 sekund" z Tomaszem Majewskim. Jak odpowie wybitny sportowiec?

Po biegu na 100 m przez płotki Sułek jest szósta. W 16-osobowej stawce miała najlepszy trzeci najlepszy rekord życiowy (13.08 s), ale tu pobiegła trochę wolniej. Jednak wynik 13.28 s nie jest zły (to drugi czas w karierze Polki) i daje sporo punktów.

W niedzielę przed Adą jeszcze skok wzwyż (od godziny 20.35) oraz pchnięcie kulą (od 22.25) i 200 metrów (od 3.38 w poniedziałek czasu polskiego). Dokończenie rywalizacji w poniedziałek (finałowe 800 metrów odbędzie się we wtorek czasu polskiego o 3.55).

Jakie wyniki w poszczególnych konkurencjach powinna osiągnąć Sułek, żeby pobić rekord Polski (w 1985 roku 6616 punktów zdobyła Małgorzata Nowak)? Nasza medalowa nadzieja twierdzi, że jest przygotowana na ten rekord. A jego poprawienie zdecydowanie mogłoby dać medal.

Liczenie punktów w wieloboju nie jest prostą sprawą. Mało który kibic z łatwością śledzi rywalizację. Ułatwieniem może być ta TABELA przeliczająca konkretne wyniki w danych konkurencjach na punkty. Wystarczy odnaleźć pole "Womens Outdoor Heptathlon" i można się bawić w śledzenie aktualnych wyników i przewidywanie końcowych rozstrzygnięć.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.