Fenomenalny start Polaków. Tak wygląda klasyfikacja medalowa MŚ 2022

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Eugene mają póki co bardzo dobry przebieg dla polskich zawodników. Po drugim dniu zmagań "Biało-Czerwoni" zajmują drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Reprezentacja Polski liczy 45 zawodników podczas mistrzostw świata w Eugene. Przed rozpoczęciem zmagań, największe nadzieje pokładano w rzucie młotem oraz kobiecej sztafecie 4x400 metrów. Szanse na medale miałaby również Anita Włodarczyk, jednak wycofała się ona z zawodów po nieszczęśliwym wypadku. Polska zawodniczka nabawiła się kontuzji po pościgu za złodziejem

Udany start Polaków podczas mistrzostw świata. Jest złoty medal

Przewidywania przed turniejem szybko okazały się trafne i po drugim dniu mistrzostw Polacy mają na koncie złoty medal za sprawą Pawła Fajdka, który wygrał konkurs rzutu młotem i triumfował wynikiem 81,98 m. Drugie miejsce podczas zmagań zdobył natomiast Wojciech Nowicki

Srebrny medal niespodziewanie wywalczyła także Katarzyna Zdziebło, która została wicemistrzynią świata w chodzie na 20 kilometrów. Zawodniczka ustanowiła przy tym nowy rekord Polski z czasem 1:27:31. Dzięki wyżej opisanym wygranym Polacy zgromadzili już łącznie 62 medale w historii mistrzostw świata (19 złotych, 18 srebrnych oraz 25 brązowych).