Justyna Święty-Ersetic rezygnuje. Niestety. "Nie jest to dla mnie łatwa decyzja"

Justyna Święty-Ersetic nie wystąpi podczas niedzielnych eliminacji do biegu na 400 metrów kobiet. Polskiej zawodniczki nie zastąpi również rezerwowa Iga Baumgart-Witan. - Nie jest to dla mnie łatwa decyzja, ale niestety ze względów zdrowotnych nie zobaczycie mnie jutro na starcie biegu indywidualnego - zakomunikowała zawodniczka.

Eliminacje w biegu na 400 metrów kobiet zaplanowano na niedzielę 17 lipca i rozpoczną się o godzinie 21. Ze startu w nich zrezygnowała Justyna Święty-Ersetic, która ze znakomitej strony pokazała się podczas biegu eliminacyjnego polskiej sztafety mieszanej. Polska drużyna nie odniosła jednak sukcesu podczas finałowego biegu.

Zobacz wideo Widzew wstał po upadku. "Już nigdy nie będzie szedł sam" [Reportaż]

Anna KiełbasińskaOczyścić toksyczną atmosferę w Eugene. "Kiełbasińska - niestety - ma trochę rację"

Justyna Święty-Ersetic podjęła decyzję w sprawie startu w biegu indywidualnym

Oprócz niej do biegu eliminacyjnego zgłoszone były Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska, które wystąpią w nim we dwie. Zdecydowano się bowiem, że polskiej zawodniczki nie zastąpi wpisana jako rezerwowa Iga Baumgart-Witan. 

- Nie jest to dla mnie łatwa decyzja, ale niestety ze względów zdrowotnych nie zobaczycie mnie jutro na starcie biegu indywidualnego. W tyle głowy mam jeszcze sztafetę, zbliżające się Mistrzostwa Europy i na tych celach teraz się skupiam - ogłosiła 29-latka za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Justyna Święty-Ersetic zaraz po finale sztafety mieszanej 4x400 m mówiła, że tak może być. Rezygnacja ze startu indywidualnego jest po to, żeby wszystkie siły rzucić na sztafetę - dodał o decyzji zawodniczki dziennikarz Sport.pl Łukasz Jachimek. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Allyson FelixFelix zaszła w ciążę i została zdradzona przez Nike. Wróciła. W najlepszy możliwy sposób

Eliminacyjne biegi 4x400 metrów sztafety kobiet odbędą się w niedzielę 21 lipca o 2:10 polskiego czasu. Jest to konkurencja, która zazwyczaj przynosiła dużo wygranych reprezentacji Polski i biegaczki mają nadzieję, że uda im się podtrzymać medalową passę.

Więcej o: