Trener Pawła Fajdka jak mieszkają Polacy na MŚ. "Amerykańskie więzienie"

Reprezentanci Polski udali się do Stanów Zjednoczonych, gdzie za kilka dni rozpoczną się lekkoatletyczne mistrzostwa świata. Ale warunki, w jakich przyjdzie im mieszkać przez najbliższy tydzień są szokujące, o czym poinfomował Szymon Ziółkowski. "Więzienie" - skomentował dosadnie były mistrz olimpijski.

Mistrzostwa świata w lekkoatletyce potrwają od 15 do 24 lipca. Tegoroczna impreza zostanie zorganizowana w Eugene w Oregonie. Pierwotnie czempionat miał odbyć się w sierpniu ubiegłego roku, jednak został przeniesiony z powodu igrzysk olimpijskich w Tokio. Mimo, że do startu pozostało jeszcze kilka dni, to część reprezentantów Polski przybyła już do Stanów Zjednoczonych, a konkretnie do Seattle, gdzie będą przygotowywać się przez najbliższy tydzień.

Zobacz wideo Maria Andrejczyk: Ważniejsze są cisza i spokój, które pozwalają skupić się na najcięższej pracy

Szymon Ziółkowski ujawnia, w jakich warunkach muszą żyć reprezentanci Polski. "Kogoś poniosło"

Jednym z atletów, który pojawił się już na miejscu, jest Paweł Fajdek. Polak stanie przed szansą wywalczenia piątego z rzędu tytułu najlepszego młociarza świata. Do Seattle dotarł wraz ze swoim trener Szymonem Ziółkowskim - mistrzem olimpijskim z Sidney. Jednak na miejscu czekała na nich niemiła niespodzianka. Jak się okazuje, Amerykanie zapewnili sportowcom skandaliczne warunki. O tym, w jakich pokojach zostali zakwaterowani, poinformował w mediach społecznościowych szkoleniowiec Fajdka. 

- No to kogoś poniosło w tym USA. I to mocno. Więzienie - skomentował dobitnie Ziółkowski na opublikowanym nagraniu, które można obejrzeć tutaj

I rzeczywiście miał rację, bowiem wystrój pokoi mocno przypomina więzienną celę. Nie dość, że pomieszczenia są ciasne, to na dodatek zastawione kilkoma łóżkami i biurkami. A to nie pierwsza sytuacja, kiedy sportowcy muszą przebywać w tak skandalicznych warunkach. Do podobnych scen doszło podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Wówczas w małych i obskurnych pokojach musieli przebywać zawodnicy, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na koronawirusa

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

W tegorocznych mistrzostwach świata w lekkoatletyce oprócz Pawła Fajdka udział wezmą także inni reprezentanci Polski. W ich gronie znajdą się m.in. mistrz olimpijski w rzucie młotem z Tokio Wojciech Nowicki, chodziarz Dawid Tomala oraz kulomioci: Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.