Marek Zakrzewski pozamiatał. Mistrzostwo Europy i rekord młodego Polaka. Diament

Marek Zakrzewski wywalczył tytuł mistrza Europy w kategorii juniorów młodszych w biegu na 100 metrów. Polak dokonał tego w kapitalnym stylu, pobijając rekord mistrzostw oraz ustanawiając nowy młodzieżowy rekord Polski.

Mistrzostwa Europy do lat 18 w lekkoatletyce odbywają się w tym roku w Jerozolimie. Medal Marka Zakrzewskiego był pierwszym krążkiem wywalczonym przez Polaków podczas tej imprezy. 17-latek odniósł sukces w wielkim stylu.

Marek Zakrzewski bije rekord na 100 m i zdobywa mistrzostwo Europy

Polak od początku wydawał się być faworytem biegu finałowego. Już w półfinale pokazał moc, poprawiając młodzieżowy rekord Europy oraz kraju. Bieg półfinałowy zakończył z czasem 10.33 s, co oczywiście było także jego nowym rekordem życiowym.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Szalony finisz biegu na 110 metrów. Poleciał jak Superman i wygrał [WIDEO]Szalony finisz biegu na 110 metrów. Poleciał jak Superman i wygrał [WIDEO]

W finale Zakrzewski również nie dał szans rywalom i osiągnął historyczny wynik. Przybiegł na metę o cztery setne sekundy szybciej niż drugi Isak Hughes. Dodatkowo Polak jeszcze poprawił rekord ustanowiony w półfinale - jego czas finałowy wyniósł 10.32 s. W przeszłości żaden reprezentant naszego kraju nie wywalczył złota w biegu na 100 metrów podczas ME do lat 18. Zakrzewski zrobił to na dodatek w wielkim stylu.

Podium biegu na 100 metrów:

1. Marek Zakrzewski - 10.32 s (rekord mistrzostw oraz kraju, rekord życiowy)
  2. Isak Hughes (Szwecja) - 10.36 s
  3. Benedikt Wallstein (Niemcy) - 10.42 s

Złoty medal na młodzieżowych mistrzostwach Europy jest najlepszym osiągnięciem w dotychczasowej karierze Zakrzewskiego. Ponadto jest to także dopiero pierwszy krążek wywalczony przez polską reprezentację na tegorocznym czempionacie, który kończy się 7 lipca.

Kryscina CimanouskaBiałorusini zniszczyli Cimanouskiej życie. "Nawet mąż nie wiedział o chorobie"

Polacy nocowali na lotnisku. Złe miłego początki

Choć Marek Zakrzewski wywalczył we wtorek medal, to dwa dni wcześniej wraz z pozostałymi reprezentantami Polski przechodził ciężkie chwile. Kadra utknęła na Okęciu z powodu odwołanego lotu do Izraela i musiała nocować na lotnisku. Niektórzy spędzili tam 18 godzin, a winowajcą były burze szalejące w całym kraju. O skandalicznych obrazkach z warszawskiego lotniska pisaliśmy tutaj.