Szalony finisz biegu na 110 metrów. Poleciał jak Superman i wygrał [WIDEO]

Niektórzy zawodnicy uprawiający lekkoatletykę decydują się na niecodzienne sposoby, aby osiągnąć wymarzony rezultat. W taki sposób rywalizację na 110 metrów przez płotki wygrał Joao Vitor de Oliveira, który pokonał rywala na ostatnich metrach dzięki wcieleniu się w "Supermana".

Bieg na 110 metrów przez płotki to niezwykle złożona dyscyplina, w której szybkość zawodnika jest równie ważna, jak techniczny element przeskakiwania przez płotki. Szczególnie ważny jest moment po pokonaniu ostatniego płotka, gdy na ostatnich metrach trzeba dać z siebie wszystko, aby dobiec w pierwszej kolejności do mety. Niektórzy używają do tego "supermocy".

Zobacz wideo Maria Andrejczyk: Ważniejsze są cisza i spokój, które pozwalają skupić się na najcięższej pracy Wybierz serwis

Kryscina CimanouskaBiałorusini zniszczyli Cimanouskiej życie. "Nawet mąż nie wiedział o chorobie"

Wygrał bieg na 110 metrów przez płotki na "Supermana". Spróbował tego nie pierwszy raz

Kilka dni temu podczas mistrzostw Portugalii w lekkiej atletyce doszło do sytuacji, z której nagranie bardzo szybko obiegło Internet. Joao Vitor de Oliveira, 30-letni brazylijski naturalizowany Portugalczyk, zdał sobie sprawę, że jego główny przeciwnik, Abdel Larrinaga ma nad nim przewagę na ostatnich metrach.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

De Oliveira postanowił więc dosłownie "polecieć" do mety. Tuż przed linią oznaczającą koniec wyścigu zdecydował się wyskoczyć niczym Superman i w ten sposób spróbować osiągnąć lepszy rezultat od przeciwnika. Jego plan się powiódł - zakończył bieg z czasem 13.83, podczas gdy Larrinaga był o 0,03 sekundy wolniejszy.

To nie pierwszy raz, gdy Joao Vitor de Oliveira zdecydował się na podobny manewr podczas biegu na 110 metrów przez płotki. Rzut na linię mety zaprezentował także podczas dwóch poprzednich edycji krajowych mistrzostw w lekkoatletyce. Pomimo sprytnego sposobu na zwycięstwo w mistrzostwach Portugalii, zawodnik był daleki od poprawy swojego rekordu życiowego w biegu na 110 metrów przez płotki. W 2015 roku podczas mistrzostw świata w Pekinie osiągnął wynik 13.45, co jednak dało mu dopiero 18. miejsce.

Skandal na lotnisku - ME LekkoatletykaSzokujące obrazki z Okęcia. W takich warunkach Polacy spędzili noc przed Me

De Oliveira trzykrotnie wygrywał rywalizację w biegu na 110 metrów przez płotki. W 2011 roku z wynikiem 13.85 zwyciężył w mistrzostwach Ameryki Południowej Juniorów w Medellin (Kolumbia), w 2012 roku wygrał z wynikiem 14.14 podczas mistrzostwa Ameryki Południowej U23 w Sao Paulo, zaś w 2015 roku z wynikiem 13.96 wygrał bieg podczas mistrzostw Ameryki Południowej w Limie (Peru).

Więcej o: