Armand Duplantis wybrał Polskę zamiast Szwecji. Decyzję podjął po meczu o MŚ 2022. "Chcę tam być"

Mistrz olimpijski w skoku o tyczce Armand Duplantis nie wystartuje w tegorocznych mistrzostwach Szwecji. Szwed zdecydował, że w tych dniach będzie rywalizować w Memoriale Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim. - Widziałem ten obiekt w telewizji. Chcę tam być - powiedział lekkoatleta.

6 sierpnia w Chorzowie odbędzie się 13. Memoriał Kamili Skolimowskiej. W tym samym czasie w Norrkoeping odbędą się mistrzostwa Szwecji. Mistrz olimpijski Armand Duplantis zdecydował się odpuścić krajowy czempionat, aby wystąpić w Polsce.

Zobacz wideo Agnieszka Radwańska patrzyła na kort obok, a tam Iga Świątek. "Poczwórna mobilizacja"

Mistrz olimpijski wystąpi na Stadionie Śląskim. "Chcę tam być"

- Zawody te są priorytetem dla Armanda i organizatorzy mistrzostw w Norrkoeping ustalali program nie wiedząc jeszcze, że impreza w Chorzowie zostanie zakwalifikowana jako mityng Diamentowej Ligi - argumentował agent lekkoatlety, Daniel Wessfeldt.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Sam zawodnik również wypowiedział się na temat swojego wyboru. Odniósł się między innymi do meczu barażowego o mundial między Polską a Szwecją. - Dużo słyszałem o tym stadionie i panującej tam wspanialej atmosferze i widziałem obiekt w telewizji, która transmitowała w marcu piłkarski baraż do mistrzostw świata przegrany przez Szwecję 0:2. Chcę tam być - skomentował mistrz olimpijski.

Zanim Diamentowa Liga, będą drużynowe mistrzostwa

Pierwszy miting Diamentowej Ligi, w którym Duplantis weźmie udział odbędzie się 30 czerwca w Sztokholmie. We wtorek 22 czerwca mistrz olimpijski wystartuje z kolei w mistrzostwach drużynowych w barwach klubu Uppdsala IF. Agent sportowca zaznaczył, że te zmagania będą potraktowane przez tyczkarza treningowo.

Sam Duplantis cieszy się na start w Uppsali. - To mój klub po zamieszkaniu w Szwecji i otrzymuję od niego tak ważne wsparcie, że chcę mu pomóc. Start w tych zawodach jest dla mnie bezdyskusyjny - powiedział Szwed.

Armand Duplantis urodził się w 1999 roku. Jego największym sukcesem w karierze jest złoty medal olimpijski zdobyty podczas ubiegłorocznych igrzysk w Tokio. W 2019 roku został wicemistrzem świata, a w 2018 roku mistrzem Europy w skoku o tyczce. Szwed ma na swoim koncie również medale w halowej rywalizacji. W 2021 roku w Toruniu został halowym mistrzem Europy, a w marcu 2022 roku w Belgradzie wywalczył mistrzostwo świata na hali.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.