Nowy rekord Polski. Pia Skrzyszowska jak błyskawica. "Złapałam się za głowę"

Pia Skrzyszowska znów najlepsza w biegu przez płotki na 100 m. Polka zdobyła w Suwałkach mistrzostwo Polski, a do tego pobiła swój życiowy rekord i uzyskała najlepszy wynik w tym roku w Europie. - Złapałam się po biegu za głowę, bo wiedziałam, że to zepsułam. Kiedy w końcu pojawił się czas, to było zaskoczenie - mówiła lekkoatletka.

Początek zapowiadał się wręcz fatalnie. - Nawet myślałam, że się zatrzymam po drugim płotku, bo tak źle pobiegłam. Wytrzymałam jednak do końca - mówiła Pia Skrzyszowska cytowana przez Onet Sport. Finalnie na metę dobiegła z czasem 12,62 sek., co jest wynikiem o sześć sekund lepszym od tego, uzyskanego przez nią podczas Poznań Athletics Grand Prix. To już trzeci raz w jej życiu, gdy pobija swój własny rekord. 

Zobacz wideo Maria Andrejczyk: Ważniejsze są cisza i spokój, które pozwalają skupić się na najcięższej pracy

Pia Skrzyszowska zachwyca. Mistrzostwo Polski i nowy rekord

Czas wypracowany przez Pię Skrzyszowską podczas sobotnich zawodów w Suwałkach, zapewnił jej drugi tytuł mistrzyni Polski w biegach na 100 m przez płotki z rzędu. Do tego 21-latka przebiła samą Zofię Bielczyk, spychając ją z trzeciego miejsca najszybszych płotkarek w historii Polski. Jedynymi zawodniczkami, które biegały szybciej od Skrzyszowskiej były rekordzistka Polski Grażyna Rabsztyn — 12,36 sek. i Lucyna Kałek — 12,43 sek.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Do tego Skrzyszowska została też najszybszą młodzieżową płotkarką na dystansie 100 metrów w historii Polski. Przez ostatnie 43 lata rekord ten należał właśnie do Bielczyk. Wynik 12,63 sek. uzyskała w czerwcu 1979 roku. 

Zdaniem Skrzyszowskiej to nie koniec jej sukcesów w tym sezonie. - I mogę biegać jeszcze szybciej. Teraz wiem, że pęknie 12,60 sek., skoro po takich błędach pobiegałam tak szybko - mówiła po sobotnim konkursie. Kolejny start odbędzie się 18 czerwca. Polka będzie więc miała okazję udowodnić, czy potrafi z siebie wykrzesać jeszcze więcej. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA