Dramat Cimanouskiej. Polskie państwo zawiodło. "Jestem bez nadziei"

Kryscina Cimanouska ze łzami w oczach poinformowała w mediach społecznościowych, że nie będzie mogła wziąć udziału w mistrzostwach Polski w lekkoatletyce. Powodem tego jest brak polskiego obywatelstwa. Sprinterka wyznała także, że cierpi na bulimię.

W 2021 roku Kryscina Cimanouska skrytykowała swój sztab szkoleniowy podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, na skutek czego próbowano ją odesłać z powrotem na Białoruś. Lekkoatletka została przetransportowana na lotnisko, ale zdołała się wymknąć pilnującym ją ludziom i zgłosiła sprawę na policję. Niedługo po całym zajściu otrzymała od polskich władz wizę humanitarną. 

Zobacz wideo Agnieszka Radwańska patrzyła na kort obok, a tam Iga Świątek. "Poczwórna mobilizacja"

Cimanouska nie weźmie udziału w mistrzostwach Polski. Białorusinka nie mogła powstrzymać łez

Niedawno rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Cimanouska do ostatniej chwili miała nadzieję na udział w turnieju, ale ostatecznie do tego nie doszło. Białorusinka nadal nie otrzymała polskiego obywatelstwa, przez co nie może wystąpić w tych rozgrywkach. O wszystkim poinformowała na swoich mediach społecznościowych. Sprinterka nie potrafiła powstrzymać łez.

- Czekanie przez 10 miesięcy na cud było bardzo trudne. Jestem zawiedziona, nie będzie dla mnie mistrzostw Polski ze względu na brak obywatelstwa. Jestem bez nadziei. Mam nadzieję, że już niedługo wrócę na tor - poinformowała Białorusinka.

Sprinterka dodała także, że cierpi na bulimię. Z powodu stresu Białorusinka zmieniła nawyki żywieniowe. - Pierwszy nawrót bulimii po dwóch latach, pierwsze rozczarowanie po Tokio i pierwsze łzy. Wiem, że jestem silna i dam sobie z tym radę. Nikt ani nic mnie nie złamie - wyznała Cimanouska. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kryscina Cimanouska jest złotą medalistką mistrzostw Białorusi. Reprezentowała swój kraj między innymi podczas mistrzostw Europy i świata. Na swoim koncie ma także złoto za bieg na 200 metrów podczas Uniwersjady w Neapolu oraz srebro w młodzieżowych mistrzostwach Europy w 2017 roku. 

Więcej o: