Genialny bieg Natalii Kaczmarek. Najlepszy wynik od 45 lat

Fenomenalnie zaprezentowała się Natalia Kaczmarek na mityngu w Ostrawie. Polka wygrała bieg na 400 metrów, a żadna zawodniczka z naszego kraju nie pobiegła tak szybko od 45 lat!

50,16 sekundy - to od wtorku życiowy rekord Natalii Kaczmarek w biegu na 400 metrów. Co więcej, to najlepszy bieg polskiej zawodniczki na tym dystansie od 45 lat! W 1977 roku lepszy rezultat osiągnęła jedynie legendarna Irena Szewińska, która uzyskała 49,28 sekundy.

Zobacz wideo Rozmowa z Janem Błachowiczem - byłym mistrzem UFC

Kaczmarek ten znakomity wynik uzyskała w trakcie mityngu Golden Spike w Ostrawie. W biegu na 400 metrów wystartowały trzy Polki. Poza Kaczmarek były to Justyna Święty-Ersetic oraz Anna Kiełbasińska.

Genialny występ Natalii Kaczmarek!

Znakomity wynik dał Kaczmarek zwycięstwo w efektownym stylu. Kiełbasińska z czasem 50,38 sekundy zajęła trzecie miejsce miejsce. To także wielki sukces, bo to drugi najlepszy wynik w tym sezonie oraz trzeci w historii Polski. Święty-Ersetic dobiegła na piątym miejscu z czasem 51,09 sekundy.

Wszystkie trzy zawodniczki najpewniej znajdą się w polskiej sztafecie na mistrzostwach świata. Te odbędą się w dniach od 15 do 24 lipca. Zawody, które odbędą się w amerykańskim Oregonie, są oczywiście najważniejszą imprezą w tym sezonie.

Kaczmarek imponuje znakomitą formą od początku sezonu. W lutym zawodniczka ustanowiła nieoficjalny rekord Polski w biegu na 300 metrów. Kaczmarek uzyskała czas 36,20 sekundy, co było także drugim najlepszym wynikiem w historii.

Na igrzyskach olimpijskich w Tokio Kaczmarek zdobyła złoty medal w mieszanej sztafecie 4 x 400 metrów oraz srebro w damskiej sztafecie na takim samym dystansie. Kaczmarek to także m.in. srebrna i brązowa medalistka halowych mistrzostw Europy oraz mistrzyni Europy z 2018 z odkrytego stadionu.

Więcej o: