Pia Skrzyszowska z 3. wynikiem w historii Polski na 100m

Podczas mityngu w Kalamacie Pia Skrzyszowska osiągnęła bardzo dobry wynik w biegu na 100 metrów. Polka uzyskała czas 11.12 sekund, co jest trzecim wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki.

Pia Skrzyszowska już w przeszłości pokazywała, że jest bardzo utalentowaną zawodniczką. W 2021 roku wywalczyła medal podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy, a także dotarła do półfinału na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Teraz wysoką formę udowodniła na jednym z mityngów.

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

Pia Skrzyszowska lepsza od Ireny Szewińskiej

21-letnia biegaczka w sobotę w Grecji osiągnęła czas 11.12 sekund na 100 metrów, dzięki czemu okazała się najlepsza w swoim biegu. Polka wygrała go bardzo pewnie, a jej czas jest drugim w tym roku osiągniętym na całym kontynencie. Szybsza od Skrzyszowskiej w 2022 roku na tym dystansie była tylko Diana Asher-Smith, która osiągnęła wynik 11.11 sekundy.

Italy Soccer Serie APiątek zderzył się z Chiellinim. Ucierpiał w swoim ostatnim występie w klubie

Wynik Pii Skrzyszowskiej jest trzecim rezultatem w historii polskiej lekkoatletyki na tym dystansie. Szybsze od 21-latki były tylko Ewa Kasprzyk w 1986 roku (czas 10.93), a także Ewa Swoboda w 2019 roku (11.07). Z kolei czas młodej biegaczki jest lepszy między innymi od wyniku legendarnej Ireny Szewińskiej, która w 1974 roku przebiegła 100 metrów sekundę wolniej od 21-latki.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Skrzyszowska z minimum na mistrzostwa Europy i świata

Sobotni rezultat Skrzyszowskiej zapewnia jej także udział w tegorocznych mistrzostwach świata i Europy. Polka osiągnęła bowiem wymagane minimum do udziału w tych turniejach. Z pewnością da jej to komfort psychiczny w kolejnych startach.

Łukasz Kaczmarek, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Liga Mistrzów CEVNawet Heynen nie uważa ZAKSY za faworyta w finale LM. "Będzie tak: tie-break, 19:17"

Warto dodać, że sobotni mityng był pierwszym startem 21-latki na stadionie w tym sezonie. Polka od razu zachwyciła i pokazała, że ma ogromny potencjał, aby osiągać bardzo dobre wyniki. 

Więcej o: