Doskonała wiadomość dla fanów lekkiej atletyki. Darmowy wstęp na Stadion Śląski

Doskonałe wiadomośći dla wszystkich fanów lekkiej atletyki, którzy chcą 6 sierpnia obejrzeć na żywo mityng Diamentowej Ligi na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wstęp na zawody będzie darmowy.

Po raz pierwszy w historii Diamentowa Liga zawita do Polski. Prestiżowy cykl zagości na Stadionie Śląskim w Chorzowie już 6 sierpnia. Coroczny Memoriał Kamili Skolimowskiej został włączony do kalendarza zawodów w miejsce jednego z mityngu, które miały odbyć się w Chinach. Sytuacja związana z pandemicznymi ograniczeniami zmusiła World Athletics do zmiany planów. 

Zobacz wideo Maria Andrejczyk: Ważniejsze są cisza i spokój, które pozwalają skupić się na najcięższej pracy

Doskonała wiadomość dla fanów lekkiej atletyki. Diamentową Ligę w Polsce obejrzą za darmo

W środę pojawiła się doskonała informacja dla kibiców, którzy planowali wybrać się na Stadion Śląski, by z bliska oglądać zmagania najlepszych lekkoatletów świata. Organizatorzy Memoriału Kamili Skolimowskiej ogłosili, że wstęp na zawody, jak co roku, będzie darmowy, nawet mimo zmiany rangi imprezy. W Diamentowej Lidze nie jest to reguła. Dla porównania, fani, którzy zechcą obejrzeć mityng w Paryżu zaplanowany na 18 czerwca, będą musieli zapłacić nawet 60 euro. 

- W 2018 roku na zawodach było 40 tysięcy kibiców, w ubiegłym roku 35 tysięcy. Ale rekordy w końcu są przecież po to, żeby je bić. Zapraszamy całą Polskę. Bo chociaż gospodarzem jest Śląsk, to dumny może być cały kraj - powiedział marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. - To wielka szansa nie tylko dla województwa, ale dla całego polskiego sportu. Jesteśmy w elitarnym gronie i chcemy pokazać, że Śląsk to właściwe miejsce do organizowania największych światowych imprez - dodał. 

- Naszą ambicją jest, by zawody tej rangi już na stałe zawitały do naszego kraju. Jesteśmy gotowi, by gościć najlepszych sportowców świata. Nie jest to oczywiście łatwa praca, bo musimy przygotować naprawdę duży budżet na same nagrody, a dodatkowo dochodzą koszty organizacji imprezy, brandingu, zakwaterowania wszystkich uczestników - stwierdził w rozmowie z WP SportoweFaktyPiotr Małachowski, który pełni funkcję dyrektora zawodów. Sam wygrywał rywalizację w Diamentowej Lidze aż cztery razy. 

Podczas zawodów Diamentowej Ligi w Chorzowie możemy spodziewać się udziału wszystkich największych gwiazd światowej lekkiej atletyki. Rywalizacja na Stadionie Śląskim stanowić będzie bowiem przetarcie przed rozpoczynającymi się 11 sierpnia mistrzostwami Europy w Monachium. Gwiazdy będą w wysokiej formie także po mistrzostwach świata, które odbędą się wcześniej w dniach 15-24 lipca w Eugene w amerykańskim stanie Oregon. 

Więcej o: