Rekord świata wyrównany. Fenomenalny bieg Hollowaya. Polak poprawił życiówkę

Fenomenalny bieg Granta Hollowaya na HMŚ w Belgradzie! Amerykański sprinter w półfinale rywalizacji na 60 metrów przez płotki wyrównał swój rekord świata (7,29 s). Do finału nie awansowało dwóch Polaków - Damian Czykier i Jakub Szymański. W biegu na 1500 metrów siódme miejsce zajął Michał Rozmys.

Rok temu, 24 lutego w Madrycie, Grant Holloway pobił 27-letni halowy rekord świata w biegu na 60 metrów przez płotki, który wynosi obecnie 7,29 sekundy. 24-letni Amerykanin jest też zdecydowanym faworytem do złota na trwających obecnie halowych mistrzostwach świata w Belgradzie. 

Zobacz wideo Maria Andrejczyk: Ważniejsze są cisza i spokój, które pozwalają skupić się na najcięższej pracy

Rekord Hollowaya już w półfinale. Czykier i Szymański poza finałem

W półfinale HMŚ Holloway zaprezentował pokaz swojej mocy. Amerykanin w kapitalnym stylu wyrównał swój rekord (7,29 s). Aż strach pomyśleć, co przyszykował na finał, który odbędzie się również w niedzielę, o godzinie 19:25.

Do finału nie awansowali dwaj Polacy. Damian Czykier i Jakub Szymański w swoich półfinałach zajęli piąte miejsce. Szymański z czasem 7,59 sekundy ustanowił rekord życiowy. Czykier z kolei uzyskał czas o 0,02 sekundy gorszy. 

Rywalizacja sztafet 4x400 metrów na HMŚ w BelgradzieFenomenalny bieg polskiej sztafety. A Amerykanie? Sensacja i dramat

Rozmys siódmy na 1500 metrów. Złoto dla Tefery

W finale biegu na 1500 metrów wystąpił Michał Rozmys. Olimpijczyk z Tokio nie był w stanie nawiązać walki o medal i zakończył rywalizację na siódmym miejscu z najlepszym w tym sezonie czasem 3:36.71.

Zwyciężył Etiopczyk Samuel Tefera (3:32.77) przed Norwegiem Jakobem Ingebrigtsenem i Kenijczykiem Abelem Kipsangiem.

Więcej o: