Niesamowity wyczyn Armanda Duplantisa. Poprawił własny rekord świata [WIDEO]

Armand Duplantis ustanowił nowy halowy rekord świata w skoku o tyczce. Szwed podczas zawodów w Belgradzie pokonał wysokość 6,19 m.

Armand Duplantis po raz kolejny przesunął granicę niemożliwego. Szwedzki lekkoatleta podczas mityngu w Belgradzie ustanowił nowy halowy rekord świata w skoku o tyczce. 22-latek pokonał wysokość 6,19 m. Tym samym o centymetr pokonał swój dotychczasowy rekord

Zobacz wideo Warszawska Arena Ursynów przekazana do dyspozycji uchodźców

Niesamowity wyczyn Armanda Duplantisa. Poprawił własny rekord świata w hali

Rewelacyjny Szwed od dwóch lat próbował pokonać wysokość 6,18 m, rekord, który ustanowił podczas zawodów 15 lutego 2020 roku w szkockim Glasgow. Sztuka ta udała mu się dzisiaj. Duplantis potrzebował trzech prób, by osiągnąć historyczny wynik. Skok po rekord można zobaczyć na nagraniu poniżej. 

Justyna Święty-ErsetićFenomenalny bieg Justyny Święty-Ersetić. Jest rekord Polski i piąty wynik na świecie

Szwedzki gwiazdor tym samym udowodnił, że jest w fantastycznej formie przez zbliżającymi się wielkimi krokami halowymi mistrzostwami świata. Zmagania najlepszych zawodników, w tym także Polaków, odbędą się właśnie w Belgradzie. Impreza potrwa od 18 do 20 marca. Armand Duplantis być może znów pokusi się wówczas o poprawienie już niewiarygodnego wyniku. 

Przypomnijmy, że Szwedzki lekkoatleta jest także rekordzistą świata w skoku o tyczce na otwartym stadionie. 17 września 2020 roku podczas zawodów w Rzymie skoczył aż 6,15 m. 

Oprócz wspomnianych rekordów Armand Duplantis może pochwalić się także szeregiem innych sukcesów. Na swoim koncie ma m.in. złoty medal olimpijski z Tokio. Jest także złotym medalistą mistrzostw Europy w hali, jak i na otwartym stadionie. W 2018 roku sięgnął także po tytuł mistrza świata.

Ewa Swoboda bije rekord Polski na 60 metrówEwa Swoboda wciąż nie dowierza. Niewiarygodny wyczyn. "Aż chce mi się płakać"

Więcej o: