Niesamowity wyczyn Armanda Duplantisa. Poprawił własny rekord świata [WIDEO]

Armand Duplantis ustanowił nowy halowy rekord świata w skoku o tyczce. Szwed podczas zawodów w Belgradzie pokonał wysokość 6,19 m.

Armand Duplantis po raz kolejny przesunął granicę niemożliwego. Szwedzki lekkoatleta podczas mityngu w Belgradzie ustanowił nowy halowy rekord świata w skoku o tyczce. 22-latek pokonał wysokość 6,19 m. Tym samym o centymetr pokonał swój dotychczasowy rekord

Zobacz wideo Warszawska Arena Ursynów przekazana do dyspozycji uchodźców

Niesamowity wyczyn Armanda Duplantisa. Poprawił własny rekord świata w hali

Rewelacyjny Szwed od dwóch lat próbował pokonać wysokość 6,18 m, rekord, który ustanowił podczas zawodów 15 lutego 2020 roku w szkockim Glasgow. Sztuka ta udała mu się dzisiaj. Duplantis potrzebował trzech prób, by osiągnąć historyczny wynik. Skok po rekord można zobaczyć na nagraniu poniżej. 

Szwedzki gwiazdor tym samym udowodnił, że jest w fantastycznej formie przez zbliżającymi się wielkimi krokami halowymi mistrzostwami świata. Zmagania najlepszych zawodników, w tym także Polaków, odbędą się właśnie w Belgradzie. Impreza potrwa od 18 do 20 marca. Armand Duplantis być może znów pokusi się wówczas o poprawienie już niewiarygodnego wyniku. 

Przypomnijmy, że Szwedzki lekkoatleta jest także rekordzistą świata w skoku o tyczce na otwartym stadionie. 17 września 2020 roku podczas zawodów w Rzymie skoczył aż 6,15 m. 

Oprócz wspomnianych rekordów Armand Duplantis może pochwalić się także szeregiem innych sukcesów. Na swoim koncie ma m.in. złoty medal olimpijski z Tokio. Jest także złotym medalistą mistrzostw Europy w hali, jak i na otwartym stadionie. W 2018 roku sięgnął także po tytuł mistrza świata.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.