Popis Polki na mityngu w Birmingham. Otarła się o rekord Polski

Angelika Cichocka świetnie zaprezentowała się w biegu na 1000 metrów podczas mityngu w Birmingham. Polka przebiegła dystans w rewelacyjnym czasie i zajęła drugie miejsce. Bardzo dobre wyniki osiągnęli także inni nasi reprezentanci.

Angelika Cichocka zanotowała kapitalny start podczas mityngu lekkoatletycznego w Birmingham. Polka zajęła drugie miejsce w biegu na 1000 metrów. Dystans pokonała w rewelacyjnym czasie 2:38,57, to jej najlepszy wynik w tym sezonie. Jest to także drugi w tym roku wynik na świecie, oraz drugi wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Nasza reprezentantka przegrała jedynie z Brytyjką Isabelle Boffey, która osiągnęła czas 2:38,25. 

Zobacz wideo "Wolałbym, żeby Sousa zrezygnował tydzień przed meczem z Rosją"

Udane starty Polaków podczas mityngu w Birmingham. Cichocka zachwyciła wynikiem

W Birmingham doskonały rezultat osiągnęła także Justyna Święty-Ersetic. W biegu na 400 metrów z czasem 52,09 uplasowała się na trzecim miejscu. Polka przegrała jedynie z Jamajką Stephanie McPherson (51,39) i Holenderką Lieke Klaver (51,49).

Tokio 2020. Pierwszy przypadek dopingu. Sprinterka z Nigerii Blessing Okagbre została zdyskwalifikowanaTo już koniec kariery! Wicemistrzyni olimpijska bezwzględnie ukarana

Dobrze na angielskiej ziemi radzili sobie także pozostali nasi reprezentanci. Jakub Szymański zajął czwarte miejsce w biegu na 60 metrów przez płotki. Na takim samym dystansie także czwarte miejsce zajęła Klaudia Wojtunik. 

Niezbędne minimum na halowe mistrzostwa świata, które odbędą się w dniach 18-20 marca wypełnił Marcin Lewandowski. Zajął on z czasem 1:46,62 piąte miejsce w biegu na 800 metrów. Ósmy w tym samym biegu był Adam Kszczot

Kibice mogli emocjonować się także konkursem skoku o tyczce mężczyzn. Wygrał rewelacyjny Armand Duplantis, wynikiem 6,05. Szwed aż trzykrotnie próbował poprawić ustanowiony przez siebie halowy rekord świata, który wynosi 6,18 m. Duplantis najbliżej celu był w trzeciej próbie, gdy tyczka znajdowała się na wysokości 6,19 m. Ostatecznie jednak nie udało mu się poprawić własnego rekordu.

Niesamowity rekord świata! 30 lat trzeba było czekać, by Europejczyk znów tego dokonałNiesamowity rekord świata! 30 lat trzeba było czekać, by Europejczyk znów tego dokonał

Więcej o: