Natalia Kaczmarek z rekordem Polski. Drugi najlepszy wynik w Europie w historii

Nie jest to odległość, w której specjalizuje się Natalia Kaczmarek, ale jak widać, nie sprawiło jej to problemu. Złota medalistka olimpijska z Tokio pokonała 300 metrów w czasie 36,20 s. Nieoficjalnie jest to rekord Polski i drugi najlepszy wynik w Europie w historii.

Natalia Kaczmarek wraz z innymi reprezentantami Polski udała się do Spały na mityng lekkoatletyczny. Polka wystartowała w biegu na 300 metrów, co jest dla niej nietypowym dystansem, bo specjalizuje się ona raczej w biegach na 400 metrów. To na tej odległości zdobyła najwięcej sukcesów zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.

Natalia Kaczmarek drugą najlepszą Europejką w historii. Fenomenalny czas Polek w Spale

Krótszy dystans zdecydowanie się opłacił. Kaczmarek dobiegła do mety z czasem 36,20 s. Według statystyków to nieoficjalny halowy rekord Polski, najlepszy w tym sezonie wynik w Europie i drugi najlepszy w historii. Jedyną atletką szybszą od Kaczmarek była Rosjanka, Irina Priwałowa. W 1993 roku pokonała taki sam dystans w czasie 35,45 s. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

W Spale dobre wyniki nie zebrała wyłącznie Kaczmarek. Kinga Gacka ustanowiła swój rekord życiowy osiągając na tym samym dystansie czas 37,22 s. W historii polskiej lekkoatletyki lepsze były tylko Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska i Justyna Święty-Ersetic. Ich czas mierzono jednak  "po drodze" na 400 metrów.

Natalia Kaczmarek już w młodzieżówce osiągała fenomenalne rezultaty. Zdobyła złoto mistrzostw Europy indywidualnie i w sztafecie, co powtórzyła też jako seniorka. W 2018 roku zdobyła w sztafecie srebro na mistrzostwach świata. Z ostatnich igrzysk olimpijskich w Tokio wróciła z dwoma medalami: srebrnym za sztafetę kobiecą i złotym za sztafetę mieszaną 4x400 m

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.