Kolejna polska lekkoatletka kończy karierę. "To zdanie usuwałam wiele razy"

Płotkarka Emilia Ankiewicz kończy sportową karierę. Decyzję ogłosiła na swoim profilu na Instagramie.

Emilia Ankiewicz od kilku lat narzekała na problemy zdrowotne. I właśnie to był powód zakończenia przez nią kariery. - Codziennie moje życie ułożone było tylko pod to, aby móc realizować się na bieżni. Sport to wszystko zweryfikował w sposób brutalny, ale wierzę, że taka nauka mi się przyda w dalszym życiu. To nie była dla mnie łatwa decyzja. Mam plan na swoje życie po życiu, ale to dla mnie wyzwanie. Teraz zostaję przy sporcie, a swoim doświadczeniem i wiedzą mam zamiar obdarzyć inne osoby - napisała Ankiewicz na Intagramie.

 
Zobacz wideo "Jeśli Fajdek zmieni szlafrok na habit, to wystartuje na IO w 2032 roku"

"Zdanie, które w tym momencie czytacie, przed zatwierdzeniem posta usuwałam kilka razy"

Emilia Ankiewicz dodała również, że jej decyzja była bardzo trudna.

 - Moim największym życiowym szczęściem było to, że mogłam przez te wszystkie lata nazywać się sportowcem. Reprezentować Polskę i walczyć o jak najszybsze przebiegnięcie jednego okrążenia z rozstawionymi płotkami. 15 lat temu nie marzyłam nawet, że uda mi się pojechać na Igrzyska Olimpijskie. Bałabym się śnić o finale Mistrzostw Europy. Do dziś mam te wspomnienia, krążą blisko środka mojego serca i cały czas niezwykle ciepło o tym myślę. Niestety, kariera sportowca trwa bardzo krótko. Zdanie, które w tym momencie czytacie, przed zatwierdzeniem posta usuwałam kilka razy. Muszę to w końcu jednak napisać: oficjalnie kończę swoją przygodę ze sportem - dodała biegaczka.

Emilia Ankiewicz w 2015 roku zdobyła srebrny medal na uniwersjadzie w Gwangju. Rok później była ósma na mistrzostwach Europy w Amsterdamie. Trzy razy zdobywała medal mistrzostw Polski seniorek w biegu na 400 metrów przez płotki – srebrne w 2014 i 2015 oraz brązowy w 2013. Cztery lata temu była najlepsza w biegu na 800 metrów podczas halowych mistrzostw Polski, ale została zdyskwalifikowana za przekroczenie krawężnika. W 2018 roku zdobyła złoty medal halowych mistrzostw Polski w mieszanej sztafecie 4×400 metrów. Rekord życiowy w biegu na 400 metrów przez płotki (55,89) osiągnęła na jedynych swoich igrzyskach - w Rio w 2016 roku.

To kolejny w tym tygodniu koniec kariery polskiej lekkoatletki. Wcześniej zrobiła to tyczkarka Kamila Przybyła.

Więcej o: