Kolejny niewiarygodny bieg Kajetana Duszyńskiego! Przekroczył następną granicę

Kajetan Duszyński raz jeszcze pobił swój rekord życiowy w biegu na 400 metrów! Mistrz olimpijski w sztafecie mieszanej po raz pierwszy w karierze złamał granicę 45 sekund. Na mityngu w szwajcarskim Bernie uzyskał czas 44,92 sekundy, co jest trzecim najlepszym wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki.

Kajetan Duszyński jest złotym medalistą olimpijskim z Tokio. 26-letni biegacz był jednym z kluczowych ogniw polskiej sztafety mieszanej 4x400 metrów. Wówczas został mianowany "Kajetano Kapitano", gdy w wielkim finale wyśmienicie pobiegł na ostatniej zmianie. Mimo że startował do niej z trzeciej pozycji, na trasie wyprzedził reprezentantów Holandii i Dominikany, dzięki czemu Polacy cieszyli się ze złota.

Zobacz wideo Te buty pomogły zdobyć złoto polskiej sztafecie. "Super kolce" to początek nowej ery w biegach?

Duszyński potwierdzał swoją znakomitą formę także po igrzyskach. W niedzielę wygrał on bieg na 400 metrów podczas Memoriału Wiesława Maniaka w Szczecinie. Na mecie wyprzedził Dariusza Kowaluka, a obaj biegacze pobili swoje rekordy życiowe. Duszyński miał wynik 45,31, a Kowaluk 45,44 sekundy. To jednak nie było ostatnie słowo Kajetana Duszyńskiego w tym sezonie.

Kajetan Duszyński tłumaczy fenomen 'super kolców'Nowa broń dała Polakom medale na IO. Bolt grzmi: "Ci, którzy tego używają, są oszustami"

Trzeci wynik w historii polskiej lekkoatletyki

W sobotę Duszyński wystąpił na mityngu w szwajcarskim Bernie, gdzie po raz pierwszy w karierze zdołał złamać granicę 45 sekund. Jego czas 44,92 sekundy dał mu drugie miejsce jedynie za Liemarvinem Bonevacią (44,48 s). W ten sposób Duszyński pobił swój rekord życiowy o niemal 0,4 sekundy, a jego wynik jest trzecim najlepszym rezultatem na dystansie 400 metrów w historii polskiej lekkoatletyki.

Rekordem Polski jest 44,62 sekundy Tomasza Czubaka uzyskane na mistrzostwach świata w Sewilli w 1999 roku.

Więcej o: