Kornelia Lesiewicz z medalem MŚJ! Fenomenalny bieg i nowy rekord życiowy

Kornelia Lesiewicz zdobyła srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw świata juniorów w biegu na 400 metrów. Polka pokonała ten dystans w czasie 51,97 s, co jest dla niej najlepszym wynikiem w karierze.

W środę 18 sierpnia w stolicy Kenii - Nairobi rozpoczęły się lekkoatletyczne mistrzostwa świata juniorów. Do soboty Polska mogła się poszczycić jednym medalem tej imprezy - srebro zdobyła sztafeta mieszana w biegu na 4x400 metrów w składzie Michał Wróbel, Kornelia Lesiewicz, Alicja Kaczmarek i Patryk Grzegorzewicz.

Kornelia Lesiewicz z kolejnym medalem! Rekord życiowy

W sobotę jednak dorobek medalowy reprezentacji Polski się powiększył. Najpierw brąz w biegu na 110 metrów przez płotki zdobył Jakub Szymański, a jeszcze tego samego dnia Polacy sięgnęli po kolejny medal. Swoje drugie srebro zdobyła Kornelia Lesiewicz. Tym razem jednak w rywalizacji indywidualnej.

Dominika Baćmaga25-letnia polska olimpijka grzmi po igrzyskach! Chce zakończyć sportową karierę

Polka zajęła drugie miejsce w biegu na 400 metrów z czasem 51,97 s, co jest dla niej najlepszym wynikiem w karierze. Medal 18-latki jest dla Polski dopiero drugim w historii na tym dystansie. Po raz pierwszy dokonała tego Anna Lemiesz w 2000 roku.

Polka wyszła na ostatnią prostą na pierwszym miejscu, ale na finiszu wyprzedziła ją Nigeryjka - Imaobong Nse Uko (51,55 s). Po brąz sięgnęła natomiast Kenijka Sylvia Chelangat, która ukończyła bieg z czasem 52,23 s.

Mistrz olimpijski z Tokio krytykuje Mistrz olimpijski z Tokio krytykuje "superkolce". Zwraca uwagę na ważny problem

Dwa medale to jednak nie wszystkie sukcesy, jakie polscy sportowcy osiągnęli w sobotę. Tego samego dnia nadzieje na kolejny medal wzbudziła polska sztafeta męska 4x100 metrów. Polacy wygrali swój bieg z czasem 38,93 s., dzięki czemu pobili rekord Europy.