25-letnia polska olimpijka grzmi po igrzyskach! Chce zakończyć sportową karierę

Obecna na igrzyskach olimpijskich w Tokio Dominika Baćmaga rozważa zakończenie kariery. - "Sport wyczynowy generuje ogromne koszty. Moje środki nie są wystarczające" - pisze na Facebooku lekkoatletka. Co dalej z przyszłością 25-latki?

- Muszę sobie postawić bardzo ważne pytanie: CO TERAZ? Na sprawdzianie w Tokio, w biegu "o życie", mającym wyznaczyć kto zostanie wystawiony do sztafety 4x400m, pobiegłam poniżej 52 sekund na 400m. Polki w tym roku są tak mocne, że niestety mój wynik nie wystarczył, aby reprezentować Polskę chociaż w eliminacjach - napisała w oświadczeniu Baćmaga. 

Zobacz wideo Sztafeta już złota - kto teraz przejmie pałeczkę?

Przypomnijmy, że kobieca sztafeta 4x400 metrów na IO w Tokio wywalczyła drugi najlepszy czas w finale. Polki ustanowiły rekord kraju z czasem 3:20,53 i zostały nagrodzone srebrnymi medalami olimpijskimi. Skład naszych kadrowiczek prezentował się następująco: Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic

Dominika Baćmaga rozważa zakończenie kariery. "Przed chwilą byłam w życiowej formie, a zastanawiam się nad końcem"

Dominika Baćmaga w swoim oświadczeniu otwarcie przyznała, że igrzyska olimpijskie "odkryły ją w sporcie na nowo" i "przed chwilą była w życiowej formie". Teraz natomiast rozważa zakończenie kariery przez problemy finansowe. - Kolejny rok zostanę między innymi bez stypendium. Sport wyczynowy generuje ogromne koszty. Moje środki nie są wystarczające do utrzymania się w taki sposób, by rywalizować na najwyższym poziomie - czytamy.

I dodała: - Kocham to co robię i nie wyobrażam sobie w tej chwili życia bez lekkoatletyki, a ostatni czas pokazał mi, że jestem w stanie biegać naprawdę bardzo szybko. Jednakże kiedyś trzeba podjąć decyzję o zakończeniu kariery. Czy właśnie nadchodzi ten moment? Wszystko powinno rozwiązać się w przeciągu miesiąca.

Dominika Baćmaga jest regularnie powoływana do kobiecej reprezentacji Polski w sztafecie 4x400, choć większości przypadków pełniła rolę rezerwowych. Wyjątkiem były mistrzostwa Polski z 2015 roku, kiedy z seniorami wywalczyła złoty medal. Dodatkowo swojej karierze 25-latka wywalczyła młodzieżowe mistrzostwo Europy (sztafeta) w 2017 roku. 

Więcej o: