Wielki sukces przed igrzyskami w Tokio! 17-letnia Lesiewicz mistrzynią Europy juniorów! [WIDEO]

Kornelia Lesiewicz została mistrzynią Europy do lat 20 w biegu na 400 metrów! W rozgrywanych w Tallinie mistrzostwach ledwie 17-letnia Polka zdeklasowała rywalki i zwyciężyła z czasem 52,46 sekundy!

Lesiewicz zapowiedziała walkę o złoto w stolicy Estonii i mimo bardzo młodego wieku tę obietnicę bardzo pewnie spełniła. Nie potrzebowała nawet rekordu życiowego (52,02 s), aby zdeklasować swoje rywalki. Polka zwyciężyła z czasem 52,46 sekundy i została mistrzynią Europy juniorek. To pierwszy medal reprezentantów Polski na odbywającej się w Tallinie imprezie.. 

Zobacz wideo

"Wschodząca polska gwiazda 400 metrów zdominowała bieg" - napisał oficjalny profil europejskiej federacji lekkoatletycznej na Twitterze, prezentując ostatnie metry zwycięskiego dla Lesiewicz biegu. Srebro zdobyła Brytyjka John, która była o ponad pół sekundy wolniejsza. Brąz przypadł Rosjance Archipowej. 

Ewa Swoboda na Memoriale Kusocińskiego w ChorzowieOficjalnie: Ewa Swoboda nie wystartuje na igrzyskach w Tokio

"Diament" wystąpi w Tokio

17-letnia Kornelia Lesiewicz wystąpi także na igrzyskach olimpijskich w Tokio. "W pandemii trenowała na łąkach i w lasach, teraz jest jedną z rewelacji sezonu lekkoatletycznego 2021" - pisał w dużym tekście o Lesiewicz Paweł Karpiarz. O młodziutkiej Polce, którą prowadzi trener Sebastian Papuga, w samych superlatywach wypowiadają się eksperci. - Kornelia nie ma słabych stron - mówił trener Aleksander Matusiński, z kolei Marek Plawgo nazywa ją "diamentem", a sama Kornelia z każdym startem tylko to potwierdza.

Więcej o: