Oficjalnie: Ewa Swoboda nie wystartuje na igrzyskach w Tokio

- "A jednak! Ewa Swoboda nie poleci na igrzyska olimpijskie w Tokio" - poinformował na Twitterze Jakub Balcerski, dziennikarz Sport.pl. Później Polski Związek Lekkiej Atletyki potwierdził te doniesienia.

- "Tak, to prawda. Według nieoficjalnych informacji Sport.pl, Ewa Swoboda nie pojedzie na igrzyska olimpijskie w Tokio 2020. Zapewne niedługo oficjalny komunikat" - napisał we wtorek o godz. 14:00 Balcerski na Twitterze. Pół godziny później PZLA potwierdził tę informację. - "Powodem absencji w Tokio najszybszej polskiej sprinterki jest kontuzja" - czytamy w komunikacie.

Zobacz wideo To będą inne igrzyska. "Ubolewamy, że nie będzie kibiców na trybunach"

Już za niespełna dwa tygodnie rozpoczną się igrzyska olimpijskie w Tokio. W polskiej kadrze znalazły się: Pia Skrzyszowska, Klaudia Adamek, Marlena Gola, Paulina Guzowska, Paulina Paluch, Marika Popowicz-Drapała i właśnie Ewa Swoboda. Najbardziej utytułowana z biało-czerwonych jednak nie poleci do Japonii.

Zbigniew Boniek miał rację: To był żart! Tak wygląda oficjalna Zbigniew Boniek miał rację: To był żart! Tak wygląda oficjalna "11" Euro 2020

- Ja powiem tak: my chcemy, żeby Ewa biegła z nami, jest europejską czołówką. I została zgłoszona do sztafety. Natomiast nie dostałem z jej strony jasnej deklaracji. Nie chcę wychodzić przed szereg, niech informacje o stanie zdrowia Ewy przekazuje ona sama lub pani Iwona. Ale słyszałem różne rzeczy i w zasadzie nie wiem na pewno, czy kontuzja pozwoli jej na występ w Japonii - mówił w poniedziałek rano Jacek Lewandowski, cytowany przez serwis sport.tvp.pl.

Obiecująca kariera Swobody

W 2019 roku Swoboda wygrała w Glasgow halowe mistrzostwa Europy. Ale wcześniej też odnosiła wiele sukcesów. Swoboda to mistrzyni Europy juniorów z Eskilstuny z 2015 roku oraz srebrna medalistka mistrzostw Europy z Eskilstuny z 2015 roku w sztafecie 4x100 m. W 2016 roku została wicemistrzynią świata juniorek w Bydgoszczy. W 2017 roku po raz pierwszy zdobyła medal na imprezie seniorskiej. Zdobyła wtedy złoty medal na Mistrzostwach Europy na dystansie 100 m. W tym samym roku zdobyła srebrny medal podczas Halowych Mistrzostw Europy na dystansie 60 m.

Mural RashfordaMural Rashforda został zdewastowany. A potem stało się coś wspaniałego

Swoboda to także halowa mistrzyni Polski seniorek na 60 metrów w latach 2015, 2017 i 2018. Złota medalistka mistrzostw Polski seniorek w biegu na 100 metrów w latach 2016-2018.

Więcej o: