Niepokojące informacje ws. Ewy Swobody przed IO w Tokio. "Słyszałem różne rzeczy"

Wciąż nie wiadomo, czy Ewa Swoboda, czołowa polska sprinterka, poleci z kadrą na igrzyska olimpijskie w Tokio. - Nie dostałem z jej strony jasnej deklaracji - mówi na łamach TVP Sport trener Jacek Lewandowski.

Już za niespełna dwa tygodnie rozpoczną się igrzyska olimpijskie w Tokio. W polskiej kadrze znalazły się: Pia Skrzyszowska, Klaudia Adamek, Marlena Gola, Paulina Guzowska, Paulina Paluch, Marika Popowicz-Drapała i właśnie Ewa Swoboda, czyli najbardziej utytułowana z biało-czerwonych. Problem w tym, że występ Swobody stoi pod znakiem zapytania.

Zobacz wideo Włochy - Anglia. Dantejskie sceny na Wembley

- Ja powiem tak: my chcemy, żeby Ewa biegła z nami, jest europejską czołówką. I została zgłoszona do sztafety. Natomiast nie dostałem z jej strony jasnej deklaracji. Nie chcę wychodzić przed szereg, niech informacje o stanie zdrowia Ewy przekazuje ona sama lub pani Iwona. Ale słyszałem różne rzeczy i w zasadzie nie wiem na pewno, czy kontuzja pozwoli jej na występ w Japonii - mówi Jacek Lewandowski, cytowany przez serwis sport.tvp.pl.

OLY-ATH-Richardson-DopingUSA grzmią i mówią dość. Nadzieja na złoto igrzysk wykluczona za "bycie człowiekiem"

Eliminacje żeńskiej sztafety 4x100 m w Tokio rozpoczną się 5 sierpnia. 

Madonna Buder - najstarsza kobieta na świecie, która ukończyła Iron ManaJej dokonania przekraczają ludzką wyobraźnię. 91-letnia zakonnica rekordzistką świata w Ironmanie

Swoboda, czyli mistrzyni Europy

W 2019 roku Swoboda wygrała w Glasgow halowe mistrzostwa Europy. Ale wcześniej też odnosiła wiele sukcesów. Swoboda to mistrzyni Europy juniorów z Eskilstuny z 2015 roku oraz srebrna medalistka mistrzostw Europy z Eskilstuny z 2015 roku w sztafecie 4x100 m. W 2016 roku została wicemistrzynią świata juniorek w Bydgoszczy. W 2017 roku po raz pierwszy zdobyła medal na imprezie seniorskiej. Zdobyła wtedy złoty medal na Mistrzostw Europy na dystansie 100 m. W tym samym roku zdobyła srebrny medal podczas halowych mistrzostw Europy na dystansie 60 m.

Swoboda to także halowa mistrzyni Polski seniorek na 60 metrów w latach 2015, 2017 i 2018. Złota medalistka mistrzostw Polski seniorek w biegu na 100 metrów w latach 2016-2018.

Więcej o: