Pia Skrzyszowska ze złotym medalem MME! Polska rewelacja znów osiągnęła znakomity wynik!

Pia Skrzyszowska została młodzieżową mistrzynią Europy w biegu na 100 metrów przez płotki. Brązowy medal wywalczyła Klaudia Wojtunik!

To był fantastyczny bieg z udziałem dwóch Polek. Na początku lepiej wystartowała Francuzka Cyrena Samba-Mayela i to ona prowadziła przez większość część biegu. Była pierwsza jeszcze po pokonaniu przedostatniego płotka. Finisz należał jednak do Pii Skrzyszowskiej. 

Dziwne przepisy Diamentowej Ligi. Maria Andrejczyk rzuciła najdalej, ale była drugaDziwne przepisy Diamentowej Ligi. Maria Andrejczyk rzuciła najdalej, ale była druga

Dwa medale dla Polek

Pia Skrzyszowska została młodzieżową mistrzynią Europy i miała świetny czas 12.77. W dodatku brązowy medal wywalczyła Klaudia Wojtunik, która miała wynik 12.97. Dla obu zawodniczek to rekord życiowy. Srebrny medal zdobyła Cyrena Samba-Mayela (12.80).

Reprezentacja Polski ma już cztery medale na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, które rozgrywane są w Tallinie. Wcześniej Adrianna Sułek zdobyła złoto w siedmioboju, a Kinga Królik wywalczyła srebro w biegu na 3000 m z przeszkodami.

20-letnia Pia Skrzyszowska błysnęła już trzy tygodnie temu podczas mistrzostw Polski w Poznaniu. Zdobyła złoty medal w sprincie i ustanowiła wtedy rekord życiowy. 20-latka w finale osiągnęła wynik 11,22 s. Wcześniej Polka okazała się rewelacją drużynowych mistrzostw Europy, w których też wygrała sprint na 100 m, bijąc rekord życiowy.

Pierwszy dzień lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy w Toruniu - Marcin Lewandowski . W piątek rozdanych zostanie sześć kompletów medaliMarcin Lewandowski pobił rekord Polski! O ponad sekundę! Szalony bieg w Monako

Więcej o: