Pia Skrzyszowska ze złotym medalem MME! Polska rewelacja znów osiągnęła znakomity wynik!

Pia Skrzyszowska została młodzieżową mistrzynią Europy w biegu na 100 metrów przez płotki. Brązowy medal wywalczyła Klaudia Wojtunik!

To był fantastyczny bieg z udziałem dwóch Polek. Na początku lepiej wystartowała Francuzka Cyrena Samba-Mayela i to ona prowadziła przez większość część biegu. Była pierwsza jeszcze po pokonaniu przedostatniego płotka. Finisz należał jednak do Pii Skrzyszowskiej.

Dwa medale dla Polek

Pia Skrzyszowska została młodzieżową mistrzynią Europy i miała świetny czas 12.77. W dodatku brązowy medal wywalczyła Klaudia Wojtunik, która miała wynik 12.97. Dla obu zawodniczek to rekord życiowy. Srebrny medal zdobyła Cyrena Samba-Mayela (12.80).

Reprezentacja Polski ma już cztery medale na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, które rozgrywane są w Tallinie. Wcześniej Adrianna Sułek zdobyła złoto w siedmioboju, a Kinga Królik wywalczyła srebro w biegu na 3000 m z przeszkodami.

20-letnia Pia Skrzyszowska błysnęła już trzy tygodnie temu podczas mistrzostw Polski w Poznaniu. Zdobyła złoty medal w sprincie i ustanowiła wtedy rekord życiowy. 20-latka w finale osiągnęła wynik 11,22 s. Wcześniej Polka okazała się rewelacją drużynowych mistrzostw Europy, w których też wygrała sprint na 100 m, bijąc rekord życiowy.