Armand Duplantis znów skoczył ponad 6 metrów i zaatakował rekord świata

Armand Duplantis zwycięzcą w skoku o tyczce na mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie. W niedzielę tylko on przekroczył barierę sześciu metrów.

Armand Duplantis to złoty medalista mistrzostw Europy (2018) oraz wicemistrz świata (2019). W ostatnim czasie imponuje kapitalnymi wynikami. Kilka dni temu ustanowił rekord mityngu w Oslo, osiągając 6,01 m. Z kolei w Sztokholmie skoczył o centymetr wyżej i też pobił rekord imprezy. Później zamierzał pobić absolutny rekord świata, czyli 6,18 m. Nie udało mu się jednak pobić osiągnięcia Sierhieja Bubki, bo raz strącił poprzeczkę, a dwa razy jedynie zawisł na tyczce. 

Zobacz wideo Włoska uczta w przedwczesnym finale

Drugie miejsce zajął Sam Kendrick, który osiągnął 5,92. Oprócz Amerykanina, na podium stanął także Francuz Renaud Lavillenie, który osiągnął taki sam wynik, ale Kendrick pokonał tę wysokość w pierwszym podejściu. Na piątym miejscu uplasował się Piotr Lisek. Polak starał się przeskoczyć 5,92 m, ale udało mu się osiągnąć wynik o 10 cm gorszy. Tym samym Lisek wyrównał swój najlepszy wynik w tym sezonie.

OLY-ATH-Richardson-DopingFaworytka igrzysk przyłapana! Może nie pojechać na igrzyska

Jak poradzili sobie inni Polacy?

Kamila Lićwinko w konkursie skoku wzwyż kobiet zajęła piąte miejsce (1,93), a triumfowała Jarosława Mahuczich. Drugie miejsce zajęła Nicola McDermott (rekord życiowy 2,01 m), a trzecia była Eleanor Patterson (1,96 m). 

Karsten WarholmKosmiczny rekord świata Warholma! Pobił wyczyn sprzed blisko 30 lat! [WIDEO]

Na zawodach Diamentowej Ligi zadebiutował Andrzej Kuch, czyli mistrz Polski w skoku w dal. W szwedzkich zawodach jednak zawiódł. Z wynikiem 7,57 m zajął dopiero ósme miejsce. Zwycięzcą był Tajay Gayle - 8,55.

Więcej o: