18-latka zmiażdżyła Polki i poprawiła rekord świata! "Jak z procy!" [WIDEO]

Niesamowity wynik na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy! 18-latka Christine Mboma z Namibii poprawiła swój rekord świata do lat 20 w biegu na 400 metrów. Zawodniczka osiągnęła 48,54 sekundy i zmiażdżyła rywalki.

Bieg na 400 metrów podczas Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy był obsadzony wyjątkowo dobrze. Biegły choćby "Aniołki Matusińskiego" - Małgorzata Hołub-Kowalik, Aleksandra Gaworska, czy Justyna Święty-Ersetić. Żadna z nich nie została jednak gwiazdą tej konkurencji. 

Zobacz wideo Kszczot zrezygnował ze startu w Tokio. "Wycieczka go nie interesowała"

Rekord świata U-20 w Bydgoszczy! Mboma z niebotycznym wynikiem!

48,54 sekundy to niesamowity czas, który podczas biegu w Bydgoszczy uzyskała zaledwie 18-letnia Namibijka Christine Mboma. Zawodniczka poprawiła w ten sposób swój rekord świata do lat 20 ustalony w kwietniu tego roku. Wcześniej wynosił 49,22 sekundy. 

Anita Włodarczyk na Stadionie ŚląskimCo za moc, co za rzut Anity Włodarczyk! Światowa czołówka. Straszy przed igrzyskami

To wynik nieosiągalny dla innych zawodniczek, które biegły w Memoriale Szewińskiej. - Ruszyła jak z procy! Jestem w szoku. Wiedziałam, że jest w świetnej formie. Jest dzisiaj tak wietrznie, a tu taki wynik: wow! Ja tylko patrzyłam, nie było szans, żeby tak pobiec. To nie są moje prędkości - oceniła dla TVP Sport druga na mecie Justyna Święty-Ersetić. Straciła do Mbomy aż 3,37 sekundy.

Adam KszczotJedna z najtrudniejszych decyzji Kszczota w karierze. "Nie miał szans"

Mboma faworytką do złota w Tokio? Poza nią nikt nie zszedł poniżej 49 sekund

Skoro zawodniczka już w tak młodym wieku zaczęła osiągać tak niewiarygodne rezultaty, to należy zadać pytanie: do czego będzie w stanie dojść w swojej karierze? - To niewiarygodne, jestem bardzo szczęśliwa. Co dalej? Będę robiła to co umiem najlepiej i starała się biegać jeszcze szybciej - mówiła w rozmowie z TVP Sport.

Kolejne osłabienie Polski na igrzyskach w Tokio. Kolejne osłabienie Polski na igrzyskach w Tokio. "Niestety"

Mboma będzie jedną z faworytek do złota w biegu na 400 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Na światowych listach ma w tym momencie najlepszy wynik - jest o 0,54 sekundy lepsza od Bahamki Shaunae Miller-Uibo. Najlepszą Polką w światowym rankingu jest Natalia Kaczmarek. Polka zajmuje 21. miejsce z czasem 50,72 sekundy.

Więcej o: