Nowy rekord świata w biegu na 400 metrów! Pękła magiczna bariera [WIDEO]

Mamy nowy rekord świata w biegu na 400 metrów przez płotki! Sydney McLaughlin ustanowiła go podczas amerykańskich zawodów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich w Tokio. 21-latka osiągnęła rezultat 51,90 s i pobiła rekord o 0,26 s.

Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczynają się 24 lipca i potrwają do 8 sierpnia tego roku. W minioną niedzielę Amerykanie zakończyli zawody kwalifikacyjne na obiekcie Hayward Field w miejscowości Eugene. Jeden z rekordów świata został właśnie pobity na tej imprezie. 

Zobacz wideo Co z igrzyskami w Tokio? "Najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo zawodników"

Sydney McLaughlin z rekordem świata w biegu na 400 metrów przez płotki. Była rekordzistka pogratulowała swojej następczyni jako pierwsza

Bieg na 400 metrów przez płotki był zdecydowanie najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem podczas niedzielnych zmagań na Hayward Field. W nim wystąpiła dotychczasowa rekordzistka Dalilah Muhammad, która ustanowiła wynik 52,16 s na mistrzostwach świata w 2019 roku w Dausze. Wówczas Sydney McLaughlin okazała się gorsza o 0,07 s. Młodsza z Amerykanek zrewanżowała się jednak w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Tokio.

21-letnia McLaughlin ustanowiła rekord świata z czasem 51,90 s i wyprzedziła w Eugene Muhammad o 0,52 s. Tym samym jako pierwsza w historii zeszła poniżej bariery 52 sekund. – To dla mnie zaszczyt. Tak wiele niesamowitych kobiet dokonało tego przede mną i tak wiele dokona po mnie. Chciałam zostawić swój ślad i zostać częścią tak niesamowitego sportu – powiedziała zawodniczka z USA. Dalilah Muhammad jako pierwsza uścisnęła swoją rywalkę i ją przytuliła. – Nie ma między nami animozji ani urazy. Musimy mieć siebie nawzajem, aby pobijać te rekordy – dodała McLaughlin.

 

W biegu na 400 metrów przez płotki kadrę Stanów Zjednoczonych będą zatem reprezentować Sydney McLauglin, Halilah Muhammad oraz Anna Cockrell. Muhammad będzie broniła tytułu wywalczonego na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. McLaughlin w Brazylii zakończyła zmagania na półfinale.

Więcej o:
Copyright © Agora SA