Co za rzut! Krukowski pobił swój rekord Polski! Jest drugi na światowych listach [WIDEO]

Marcin Krukowski pobił własny rekord Polski w rzucie oszczepem! Wynik 89,55 metrów to także drugi najlepszy wynik na świecie w tym sezonie - dalej rzucał tylko Niemiec Johannes Vetter.

Krukowski już przed mityngiem Continental Tour Gold w Paavo Nurmi Games w fińskim Turku zapowiadał, że jest w wielkiej formie i będzie chciał spisać się świetnie w ramach ostatnich przygotowań do startu w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Tam chciałby medalu.

Zobacz wideo Problemy Hiszpanów przed Euro 2020. "Przygotowania zostały storpedowane przez koronawirusa"

Niesamowity rzut Krukowskiego! Pobił swój rekord Polski!

Jednak chyba sam nie mógł przypuszczać, że już w Holandii będzie rzucał tak daleko. W czwartej swojej próbie rzucił aż 89,55 - to nowy rekord Polski! Krukowski poprawił zresztą o ponad metr swój wynik sprzed czterech lat - 88,09 metrów.

Drugi wynik na światowych listach. Lepszy tylko potężny Johannes Vetter

To także drugi wynik na światowych listach - dalej od niego rzucał tylko Niemiec Johannes Vetter, który uzyskał aż 96,29 metrów, czyli trzeci wynik wszech czasów. 

Finał rzutu oszczepu na igrzyskach olimpijskich w Tokio zaplanowano na 7 sierpnia. Cała impreza rozpocznie się 23 lipca i potrwają o dzień dłużej, niż do terminu zakończenia rywalizacji oszczepników - do 8 sierpnia. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.