Siódmy wynik w historii polskiej lekkoatletyki! Polka jedzie na IO

Pia Skrzyszowska jest w rewelacyjnej formie. Podczas mityngu w holenderskim mieście Hengelo polska lekkoatletka w biegu na 100 metrów przez płotki uzyskała siódmy wynik na tym dystansie w historii polskiej lekkoatletyki. Osiągnęła czas 12,80 sekundy, który dał jej kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Tokio.

20-letnia zawodniczka pobiła tym samym swój rekord życiowy o 0,08 sekundy i zajęła drugie miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki, przegrywając tylko z Portorykanką Jasmine Camacho-Quinn, która miała fenomenalny czas 12,44 sekundy.

Zobacz wideo Patryk Dobek ze złotym medalem w biegu na 800 metrów. "Co ja tutaj narobiłem"

Sifan Hassan z rekordem świata na 10000 mSifan Hassan z nowym rekordem świata. Poprawiła go aż o dziesięć sekund!

Pia Skrzyszowska wywalczyła kwalifikację olimpijską. Siódmy wynik w historii polskiej lekkoatletyki i trzeci czas w tym sezonie w Europie!

Czas 20-letniej Polki - 12,80 sekundy oznacza, że jest to siódmy wynik w historii polskiej lekkoatletyki w biegu na 100 metrów przez płotki i tym samym wyrównanie rezultatu Elżbiety Rabsztyn. W obecnym sezonie czas Skrzyszowskiej daje jej 3. miejsce w Europie.

Co więcej, świetny wynik Polki dał zapewnił jej miejsce w reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Tokio, które mają rozpocząć się 23 lipca i potrwać do 8 sierpnia. Minimum na IO wynosi 12,84 sekundy.

Pia Skrzyszowska kolejny raz wzbudziła zachwyt całego środowiska lekkoatletycznego. Pod koniec maja w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Chorzowie była najlepsza w biegu 100 metrów przez płotki oraz na na 100 metrów na płaskim dystansie, gdy pobiła swój rekord życiowy, wygrywając bieg z czasem 11,25 sekundy. - Cieszę się, bo dołożyłam dużo punktów dla drużyny. Nie było łatwo wygrać w biegu, w którym nie byłam faworytką - powiedziała wówczas w rozmowie z TVP Sport.

Shelly-Ann Fraser-Pryce osiąga rewelacyjny wynik na 100 metrówHistoryczny wynik na 100 m! Od 33 lat żadna kobieta nie pobiegła szybciej! [WIDEO]

"Największy sukces w karierze Pii Skrzyszowskiej! 19-latka płotkarka od początku halowych mistrzostw Europy dwukrotnie pobiła swój rekord życiowy. W półfinale postraszyła faworytkę i ostatecznie złotą medalistkę biegu na 60 metrów przez płotki, Holenderkę Nadine Visser, a w finałowej rywalizacji zajęła piąte miejsce, a do medalu zabrakło jej 0,03 sekundy. Nie ma już żadnej wątpliwości - narodziła się kolejna gwiazda polskiej lekkoatletyki" - pisał w marcu nasz dziennikarz Jakub Balcerski o rewelacyjnej polskiej lekkoatletce.

Więcej o: