Historyczny wynik na 100 m! Od 33 lat żadna kobieta nie pobiegła szybciej! [WIDEO]

Shelly-Ann Fraser Pryce znów zachwyciła świat lekkoatletyki. Osiągnęła drugi najlepszy wynik świata na dystansie 100 metrów.

O tym, że 34-letnia Jamajka Shelly-Ann Fraser-Pryce jest największa sprinterką wszech czasów powiedział kiedyś słynny biegacz na 200 i 400 m Michael Johnson.

Zobacz wideo

Świetny bieg Jamajki

W sobotnie popołudnie Shelly-Ann Fraser-Pryce znów tę tezę potwierdziła. W miejscowości Kingston na Jamajce pobiegła dystans 100 metrów w rewelacyjnym czasie - 10,63 sekundy. Miała wiatr +1,3 m/s. To drugi najlepszy wynik świata na tym dystansie. Pokonała wynik Amerykanki Carmelity Jeter z 2009 roku o zaledwie 0,1 sekundy.

Najlepszy rezultat cały czas należy do Amerykanki Florence Griffith-Joyner. W lipcu 1988 roku podczas kwalifikacji do igrzysk olimpijskich na zawodach w Indianapolis Amerykanka przebiegła 100 metrów w rewelacyjnym czasie 10,49 s, a po olimpijskim sezonie zakończyła karierę.

Shelly-Ann Fraser-Pryce to dwukrotna złota medalista igrzysk olimpijskich z 2008 roku w Pekinie i cztery lata później z Londynu. Wywalczyła również trzy srebrne (dwa w sztafecie) i jeden brązowy medal igrzysk.

W 2010 zaliczyła dużą wpadkę. Wykryto w jej organizmie bowiem obecność niedozwolonych środków i zawieszono ją na sześć miesięcy i anulowano osiągnięte przez nią wyniki uzyskane od 23 maja 2010 roku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA