Drużynowe Mistrzostwa Europy. Polska na drugim miejscu po pierwszym dniu zawodów

Polska zajmuje drugie miejsce po 21 z 40 konkurencji w Drużynowych Mistrzostwach Europy. W pierwszym dniu imprezy pięcioro reprezentantów Polski odniosło zwycięstwo.

W weekend 29-30 maja w Chorzowie odbywają się Drużynowe Mistrzostwa Europy. Reprezentacja Polski broni tytułu zdobytego przed dwoma laty. Po pierwszym dni mistrzostw osłabieni absencjami kluczowych lekkoatletów Polacy prezentują się zaskakująco dobrze.

DME. Polska druga z niewielką stratą. Zaskakująca forma Polaków pod nieobecność największych gwiazd

Po pierwszym dniu DME i 21 z 40 konkurencji reprezentacja Polski zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Strata do pierwszej Wielkiej Brytanii wynosi pół punktu, zaś przewaga nad trzecimi Niemcami to jeden punkt. Pierwszego dnia wygrało pięcioro Polaków:

• Pia Skrzyszowska (bieg na 100 metrów),
  • Alicja Konieczek (3000 metrów z przeszkodami),
  • Michał Haratyk (pchnięcie kulą),
  • Norbert Kobielski (skok wzwyż),
  • Natalia Kaczmarek (bieg na 400 metrów).

DME. Zaskakujący występ Pii Skrzyszowskiej. Pobiła rekord życiowy

Największym zaskoczeniem było zwycięstwo Pii Skrzyszowskiej w biegu na 100 metrów. Zawodniczka, która wystąpiła w zastępstwie za Ewę Swobodę, wygrała bieg, choć przystępowała do niego z jednym z najgorszych rekordów życiowych. Skrzyszowska pokonała dystans w czasie 11,25 sek, co jest jej najlepszym osiągnięciem w życiu. W niedzielę zawodniczka pobiegnie w biegu na 100 metrów przez płotki.

Pewne zwycięstwo odniósł mistrz Europy Michał Haratyk, który pchnął kule na dystans 21,34 metrów, pokonując drugiego zawodnika o ponad 50 centymetrów. W podobnym stylu wygrała w biegu na 400 metrów także Kaczmarek. Polka pokonała jedno okrążenie w czasie 51,36 sek zaś druga zawodniczka miała 52,22 sek. Norbert Kobielski skoczył natomiast 2,24 m, co pozwoliło mu zdecydowanie wygrać z rywalami. Problemów ze zwycięstwem nie miała także Alicja Konieczek (9:35,63).

Z różnych powodów podczas DME w reprezentacji Polski brakuje kluczowych lekkoatletów, jak chociażby Anity Włodarczyk, Marii Andrejczyk, Ewy Swobody, Piotra Małachowskiego, Adama Kszczota, Joanny Jóźwik i Sofii Ennaoui. Tuż przed mistrzostwami ze względów zdrowotnych do grona nieobecnych dołączyli Piotr Lisek oraz Marcin Lewandowski. W związku z tym reprezentacji występują mniej doświadczeni zawodnicy.