Pia Skrzyszowska wygrała bieg na 100 m i pobiła rekord życiowy. Świetny występ w DME [WIDEO]

20-letnia Pia Skrzyszowska sprawiła niespodziankę i wygrała bieg na 100 metrów, pobijając przy tym rekord życiowy. Świetny występ Polki przyczynił się do dobrego wyniku reprezentacji w Drużynowych Mistrzostwach Europy.

W weekend 29-30 maja w Chorzowie odbywają się Drużynowe Mistrzostwa Europy. Choć dwa lata temu Polacy zdobyli ten tytuł, to nie są faworytami trwającej imprezy. Powodem tego jest absencja niemal wszystkich najlepszych lekkoatletów, jak chociażby Anity Włodarczyk, Ewy Swobody, Piotra Małachowskiego, Adama Kszczota czy Marcina Lewandowskiego.

Drużynowe Mistrzostwa Europy. Świetny występ Polki. Wygrała bieg i pobiła rekord życiowy

DME w Chorzowie są więc okazją, aby sprawdzić, jak prezentują się mniej doświadczeni polscy zawodnicy. Dotychczasowo największe wrażenie zrobił występ 20-letniej Pii Skrzyszowskiej, która sprawiła wielką sensację i pobiła rekord życiowy w biegu na 100 metrów.

Wilfredo Leon świetnie prezentował się na zagrywce podczas meczu Polska - SerbiaTak dobrze Polacy nie zagrali od ponad 650 dni! Leon zagrywał, Serbowie nie mieli odpowiedzi

Młoda zawodniczka specjalizuje się w biegu przez płotki. Podczas DME zawodniczka będzie reprezentować Polskę w biegu na 100 metrów przez płotki, ale z powodu nieobecności Ewy Swobody była zmuszona wystąpić w biegu na tym samym dystansie, ale bez przeszkód. Oczekiwania wobec zawodniczki nie były wygórowane. "Pia będzie robiła wszystko, co może, ale w gronie tych zawodniczek ma 6-7 czas. Tak to trzeba ocenić" - mówił komentator TVP Sport Przemysław Babiarz przed rozpoczęciem biegu.

Germany Soccer BundesligaJancker oburzony tym, jak potraktowano Lewandowskiego: To jest niemożliwe!

Występ Pii Skrzyszowskiej przerósł jednak wszelkie oczekiwania. Zawodniczka wystrzeliła ze startu i od początku biegu prowadziła. Choć z czasem rywalki zbliżały się do niej, to Polka wygrała bieg, a czasem 11,25 s pobiła rekord życiowy. - Cieszę się, bo dołożyłam dużo punktów dla drużyny. Nie było łatwo wygrać w biegu, w którym nie byłam faworytką - powiedziała w TVP Sport.

Po pierwszy dniu DME Polacy zajmują drugie miejsce i tracą pięć punktów do Niemiec. Przewaga nad trzecią Wielką Brytanią wynosi pół punktu. Finał mistrzostw już w niedzielę.