Zwrot akcji ws. Jakuba Krzewiny. Jednak nie zostanie zdyskwalifikowany. "Anulowano naruszenie"

- Jakub Krzewina? Zawodnika nie spotka kara dyskwalifikacji - powiedział na łamach TVP Sport dyrektor POLADA, Michał Rynkowski.

30-letni Jakub Krzewina to lekkoatleta, specjalizujący się w biegu na 400 metrów a także żołnierz. W 2018 roku (w sztafecie 4x400) zdobył złoty medal na halowych mistrzostwach świata w Birmingham. Później zaczęły się jednak jego problemy. Biegacz został zawieszony przez Polską Agencję Antydopingową, bo trzykrotnie podał nieprawidłowo swój adres pobytu. Zawodnikowi groziło od roku do dwóch lat dyskwalifikacji. 

Zobacz wideo "Szykowałem się do ślubu i zostałem zatrzymany. Zrujnowano mi życie". 14 miesięcy koszmaru

Kamila Lićwinko. Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce Doha 2019. Katar, 30 września 2019Świetna postawa Polaków w Diamentowej Lidze. Wielki sukces Lićwinko i Krukowskiego

Krzewina nie zostanie ukarany!

- Anulowano jedno naruszenie przepisów antydopingowych, co oznacza, że zawodnika nie spotka kara dyskwalifikacji. Dotyczyło ono niepodania danych pobytowych na czas. Panel Dyscyplinarny uznał, że zawodnik w sposób bardziej jednoznaczny powinien był zostać poinformowany o tym, że został wyznaczony okres na podanie tych informacji - powiedział na łamach TVP Sport dyrektor POLADA Michał Rynkowski.

Nie żyje Lee Evans. Jego wynik przetrwał 20 lat. Kilka dni temu trafił do szpitalaNie żyje Lee Evans. Jego wynik przetrwał 20 lat. Kilka dni temu trafił do szpitala

I dodał: - Cały czas w mocy pozostają dwa pozostałe ostrzeżenia, dwie - nazwijmy to - żółte flagi, które dotyczą niepodania przez zawodnika w sposób właściwy danych pobytowych. Czyli jeśli taka sytuacja w najbliższym czasie się powtórzy, wówczas może po raz kolejny spotkać go zawieszenie.

Teraz Krzewina powalczy o miejsce w olimpijskiej reprezentacji sztafety 4x400 m.