Świetna postawa Polaków w Diamentowej Lidze. Wielki sukces Lićwinko i Krukowskiego

Wielki sukces polskich lekkoatletów na pierwszym mityngu Diamentowej Ligi w 2021 roku. W rywalizacji w Gateshead udział wzięło dwoje naszych reprezentantów - Kamila Lićwinko oraz Marcin Krukowski i oboje wygrali w swoich konkurencjach.

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 wróciła Diamentowa Liga. W zeszłym roku zmagania nie były zorganizowanym cyklem prowadzącym do finału, a zawodnicy nie zdobywali punktów. Pierwszy mityng w tym roku odbył się w Gateshead w Anglii. 

Zobacz wideo Patryk Dobek ze złotym medalem w biegu na 800 metrów. "Co ja tutaj narobiłem"

Świetny występ Polaków w Diamentowej Lidze. Lićwinko i Krukowski triumfują 

Pomimo fatalnej pogody, jaka przywitała lekkoatletów w Wielkiej Brytanii, pierwszy mityng Diamentowej Ligi w 2021 roku przyniósł wiele emocji. Na listach startowych w Gateshead znalazło się tylko dwoje Polaków. Kamila Lićwinko wzięła udział w rywalizacji w skoku wzwyż, a Marcin Krukowski w rzucie oszczepem. 

Nie żyje Lee Evans. Jego wynik przetrwał 20 lat. Kilka dni temu trafił do szpitalaNie żyje Lee Evans. Jego wynik przetrwał 20 lat. Kilka dni temu trafił do szpitala

Lićwinko po powrocie z przerwy po narodzinach dziecka w 2019 roku notowała bardzo słabe występy. W zeszłym roku z powodu pandemii nie miała prawie żadnej możliwości startów. Teraz w Gateshead Polka udowodniła, że nie zamierza się poddawać i bez żadnej zrzutki zaliczyła kolejno 1,8 m, 1,84 m, 1,88 m i 1,91 metra. Taki sam wynik, ale dopiero w trzecim podejściu zaliczyła Brytyjka Emily Borthwick, więc to reprezentantka Polski odniosła zwycięstwo. Udało jej się pokonać przy tej okazji takie utytułowane zawodniczki jak Maria Lasitskene czy Julia Lewczenko.

Monika PyrekMonika Pyrek zaprasza: skocz w marzenia. Jej fundacja pomoże kolejnym młodym talentom

Marcin Krukowski nie miał natomiast sobie równych. Rozpoczął co prawda od spalonego rzutu, ale już w trzeciej próbie udało mu się pokonać granicę 80 metrów. Rzucił wtedy dokładnie 82,49 m, a później poprawił jeszcze ten rzut o 12 centymetrów i z wynikiem 82,61 odniósł triumf w całej rywalizacji. Żadnemu z pozostałych rywali nie udało się dorzucić nawet do 80 metra. Najbliżej tego był zawodnik z Trynidadu i Tobago Keshorn Walcott, który wykonał rzut na odległość 77,88 m.