Niesamowity wyczyn Marii Andrejczyk! Rekord Polski i najlepszy wynik od 10 lat! [WIDEO]

Maria Andrejczyk pobiła rekord Polski o cztery metry w rzucie oszczepem! Polka osiągnęła wynik 71,40 m! Tylko dwie zawodniczki w historii rzuciły dalej.

Maria Andrejczyk pobiła swój własny rekord sprzed blisko pięciu lat. W trakcie eliminacji do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro uzyskała wynik 67,11 m, co było dotychczasowym rekordem Polski. Obecnie Polka jest trzecią najdalej rzucającą oszczepniczką na świecie po Barborze Spotakowej (72,28 m) i Osleidys Menendez (71,70 m).

Zobacz wideo Patryk Dobek ze złotym medalem w biegu na 800 metrów. "Co ja tutaj narobiłem"

Maria Andrejczyk pobiła swój własny rekord o cztery metry. Takiego wyniku nie było od 10 lat!

Pobicie własnego rekordu to za mało dla Marii Andrejczyk. Od blisko 10 lat nie było na świecie zawodniczki, która rzuciłaby oszczepem równie daleko. Wynik Polki spełnia minimalne wymagania klasyfikacji na igrzyska olimpijskie w Tokio. Warto dodać, że Andrejczyk swoim pierwszym rzutem zapewniła sobie 10-metrową przewagę nad pozostałymi zawodniczkami.

Andrejczyk nie zatrzymuje się mimo znakomitego wyniku już na początku zawodów Pucharu Europy w rzucie oszczepem. Polka w czwartej kolejce uzyskała wynik 69,68 m. To jej drugi najlepszy rzut w karierze!

Więcej o: