Co za dzień Klaudii Adamek! Dwa medale MŚ sztafet w 15 minut!

Wielki sukces polskich sprinterek na mistrzostwach świata sztafet w Chorzowie! Najpierw sztafeta 4x100 metrów wywalczyła srebro, a ten wynik został przebity przez złoto sztafety 4x200 metrów. W obu biegach startowała Klaudia Adamek, która wywalczyła dwa medale w zaledwie 15 minut!

Jako pierwsze na starcie finałowego biegu stanęły sztafety 4x100 metrów. Polki już w sobotę osiągnęły swój najważniejszy cel. Choć nie były faworytkami, to jednak awansowały do finału, dzięki czemu zapewniły sobie udział na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

W finale ich występ przebił wszelkie oczekiwania. Magdalena Stefanowicz (zastąpiła Paulinę Guzowską), Klaudia Adamek, Katarzyna Sokólska i Pia Skrzyszowska z czasem 44,10 s. zajęły drugie miejsce, ustępując jedynie Włoszkom (Siragusa, Hooper, Bongiorni, Fontana - 43,89 s.). Za reprezentantkami Polski uplasowały się nawet Holenderki ze znakomitą Dafne Schippers.

Patryk Dobek po zwycięskim finale biegu na 800 m na halowych mistrzostwach Europy w Toruniu Złoto i srebro! Dwa medale polskich sztafet w MŚ na Stadionie Śląskim

Dosłownie 15 minut później jeszcze większy sukces odniosła kobieca sztafeta 4x200 metrów. Paulina Guzowska, Kamila Ciba, Klaudia Adamek, Marlena Gola zwyciężyły w biegu z czasem 1:34.98, pozostawiając w tyle srebrne medalistki z Irlandii i brązowe z Ekwadoru. Warto jednak zaznaczyć, że ta konkurencja nie jest konkurencją olimpijską i brakuje jej na najważniejszych zawodach lekkoatletycznych w Europie i na świecie.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim wyczyn Klaudii Adamek. 22-letnia sprinterka z klubu KS Gwardia Piła wystąpiła w obu finałach i w kilkanaście minut zgarnęła dwa medale - złoto oraz srebro