Paweł Wojciechowski nie obroni tytułu HME! Niespodziewanie odpadł już w eliminacjach

Paweł Wojciechowski niespodziewanie odpadł w eliminacjach skoku o tyczce podczas halowych mistrzostw Europy w Toruniu. 31-latek strącił trzykrotnie poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,50 m. W konkursie zobaczymy za to dwóch innych Polaków - Piotra Liska i Roberta Soberę.

Przed konkursem tyczkarzy liczyliśmy, że eliminacje dla polskich zawodników będą tylko formalnością przed startem w niedzielnym finale w HME w Toruniu. Awans do finału dawało zaliczenie wysokości 5,75 m albo miejsce w najlepszej ósemce.

Zobacz wideo Piotr Lisek; Pusta hala? Nie ma większego znaczenia. Potrafię się zmobilizować w każdych warunkach

Po proteście Norwegów ws. dyskwalifikacji Jakoba Ingebrigtsena przywrócono mu złoty medal HME w ToruniuChciał już uciekać z Torunia, ale odzyskał złoto. "Każda inna decyzja byłaby kompromitacją"

Wojciechowski nie przebrnął eliminacji. Nie obroni tytułu HME sprzed dwóch lat

Wielki zawód sprawił niestety Paweł Wojciechowski, który miał trzy nieudane próby na wysokości 5,50 m. - Paweł Wojciechowski poza finałem - trzecia zrzutka na 5,50 - napisano na Twitterze PZLA. Polak już wcześniej miał problemy z zaliczeniem wysokości 5,35 m. Ta sztuka udała mu się dopiero za drugim podejściem.

Wojciechowski w przeszłości był m.in mistrzem świata seniorów z Daegu w 2011 roku, brązowym medalistą z Pekinu w 2015 roku czy też złotym medalistą HME z Glasgow z 2019 roku. Odpadnięcie Polaka już w eliminacjach oznacza, że nie obroni tytułu sprzed dwóch lat, kiedy skoczył 5,90 m.

Renauld Lavillenie, który kilka dni wcześniej skoczył aż 6,06 m podczas zawodów w Clermont-Ferrand, nabawił się kontuzji łydki na treningu i zrezygnował ze startu w eliminacjach HME.

Haratyk ze srebrnym medalem HME w Toruniu! Haratyk ze srebrnym medalem HME w Toruniu! "Walczyłem sam ze sobą"

Oprócz Wojciechowskiego w eliminacjach brali udział jeszcze dwaj inny Polacy - Piotr Lisek i Robert Sobera. Obaj awansowali do niedzielnego finału. Lisek skoczył 5,70 m, a Sobera 5,60 m.

Więcej o: