To koniec! Ewa Swoboda nie obroni tytułu. Było jeszcze światełko w tunelu

Drugi wynik testu na koronawirusa u Ewy Swobody okazał się również pozytywny, co oznacza, że sprinterka nie wystartuje w lekkoatletycznych halowych ME w Toruniu, które potrwają od 4 do 7 marca.

W środę przed południem Polski Związek Lekkoatletyczny poinformował, że Ewa Swoboda została zakażona koronawirusem. Nadzieję na start polskiej biegaczki w mistrzostwach Europy spadły do minimum. Światełkiem w tunelu był jeszcze wynik drugiego testu. - Na razie Ewa Swoboda przejdzie powtórzony test PCR w Katowicach - mówił dla Sport.pl specjalista ds. sportowo-technicznych PZLA, Maciej Jałoszyński.

Zobacz wideo Ewa Swoboda: Cieszę się, że zaczynam sezon. Mam nadzieję, że będzie co najmniej jak w 2019

Najlepsze zawodniczki finału 400 metrów, podczas lekkoatletycznych halowych mistrzostw Polski seniorek 2021 w Toruniu. Pierwsza z prawej, srebrna medalistka Kornelia Lesiewicz z AZS AWF GorzówRekord za rekordem! Polska ma nowy "diament na dworze królowej sportu"

Czy powtórzony test oznacza, że jest szansa, że Swoboda jednak podczas nich pobiegnie? - Wynik będzie wskazówką, co dalej w tej sprawie - wskazywał Jałoszyński. - Ewa zaraziła się od zawodniczki na zgrupowaniu w Spale. Zawodniczka ta nie startuje na hali, przyjechała na zgrupowanie kadrowe - napisała na Twitterze młociarka Malwina Kopron.

Swoboda nie wystartuje w HME. Miała drugi pozytywny wynik testu na koronawirusa

W środę wieczorem poznaliśmy wynik drugiego testu, który okazał się ponownie pozytywny. - Ewa ma pozytywny wynik testu PCR. Nie ma już szans na występ w Toruniu - przyznała w rozmowie z PAP trenerka Swobody, Krupa.

Informację potwierdził dziennikarz TVP Sport, Aleksander Dzięciołowski. - Drugi test Ewy Swobody też pozytywny. HME bez obrończyni tytułu - napisał na Twitterze.

Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) na cztery lata zdyskwalifikowała reprezentację sportową RosjiRosjanie nie przyjadą do Torunia na własne życzenie, ale są na dobrej drodze do Tokio

Bieg na 60 metrów kobiet odbędzie się na halowych ME w Toruniu w niedzielę. Swoboda w bieżącym sezonie miała czas 7,10 - drugi wynik w Europie. Polka była jedną z głównych faworytek do złotego medalu i miała bronić tytułu wywalczonego na poprzedniej imprezie w 2019 roku w Glasgow. Halowe mistrzostwa Europy w Toruniu rozpoczną się w czwartek, 4 marca i potrwają do niedzieli, 7 marca.

Reszta kadry bez problemów. "Przechodzą ostatnią rundę testów w Toruniu"

Co z resztą zawodników, którzy podobnie jak Swoboda trenowała w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale? - Z innymi sportowcami nie ma problemów, wszyscy do tej pory mieli negatywne wyniki i właśnie przechodzą ostatnią rundę testów RT-LAMP już w hali w Toruniu, które muszą mieć tu zrobione wszyscy akredytowani na imprezę. Część z nich już ma negatywne wyniki - wytłumaczył Jałoszyński.

Więcej o: