To koniec! Ewa Swoboda nie obroni tytułu. Było jeszcze światełko w tunelu

Drugi wynik testu na koronawirusa u Ewy Swobody okazał się również pozytywny, co oznacza, że sprinterka nie wystartuje w lekkoatletycznych halowych ME w Toruniu, które potrwają od 4 do 7 marca.

W środę przed południem Polski Związek Lekkoatletyczny poinformował, że Ewa Swoboda została zakażona koronawirusem. Nadzieję na start polskiej biegaczki w mistrzostwach Europy spadły do minimum. Światełkiem w tunelu był jeszcze wynik drugiego testu. - Na razie Ewa Swoboda przejdzie powtórzony test PCR w Katowicach - mówił dla Sport.pl specjalista ds. sportowo-technicznych PZLA, Maciej Jałoszyński.

Zobacz wideo Ewa Swoboda: Cieszę się, że zaczynam sezon. Mam nadzieję, że będzie co najmniej jak w 2019

Czy powtórzony test oznacza, że jest szansa, że Swoboda jednak podczas nich pobiegnie? - Wynik będzie wskazówką, co dalej w tej sprawie - wskazywał Jałoszyński. - Ewa zaraziła się od zawodniczki na zgrupowaniu w Spale. Zawodniczka ta nie startuje na hali, przyjechała na zgrupowanie kadrowe - napisała na Twitterze młociarka Malwina Kopron.

Swoboda nie wystartuje w HME. Miała drugi pozytywny wynik testu na koronawirusa

W środę wieczorem poznaliśmy wynik drugiego testu, który okazał się ponownie pozytywny. - Ewa ma pozytywny wynik testu PCR. Nie ma już szans na występ w Toruniu - przyznała w rozmowie z PAP trenerka Swobody, Krupa.

Informację potwierdził dziennikarz TVP Sport, Aleksander Dzięciołowski. - Drugi test Ewy Swobody też pozytywny. HME bez obrończyni tytułu - napisał na Twitterze.

Bieg na 60 metrów kobiet odbędzie się na halowych ME w Toruniu w niedzielę. Swoboda w bieżącym sezonie miała czas 7,10 - drugi wynik w Europie. Polka była jedną z głównych faworytek do złotego medalu i miała bronić tytułu wywalczonego na poprzedniej imprezie w 2019 roku w Glasgow. Halowe mistrzostwa Europy w Toruniu rozpoczną się w czwartek, 4 marca i potrwają do niedzieli, 7 marca.

Reszta kadry bez problemów. "Przechodzą ostatnią rundę testów w Toruniu"

Co z resztą zawodników, którzy podobnie jak Swoboda trenowała w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale? - Z innymi sportowcami nie ma problemów, wszyscy do tej pory mieli negatywne wyniki i właśnie przechodzą ostatnią rundę testów RT-LAMP już w hali w Toruniu, które muszą mieć tu zrobione wszyscy akredytowani na imprezę. Część z nich już ma negatywne wyniki - wytłumaczył Jałoszyński.

Więcej o: