Topnieją medalowe szanse Polaków w HME! Bukowiecki nie wystąpi, Swoboda nie obroni złota!

Fatalne wieści dla polskiej kadry, która przygotowuje się do halowych mistrzostw Europy w Toruniu! Ewa Swoboda otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa, a Konrad Bukowiecki złamał palec u stopy.

Już w czwartek rozpoczynają się halowe mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, które w tym roku odbędą się w Toruniu. Zanim jednak mistrzostwa się rozpoczęły, z polskiej kadry dotarły fatalne wieści dotyczące pozytywnego wyniku testu na obecność na koronawirusa.

Zobacz wideo Ewa Swoboda: Cieszę się, że zaczynam sezon. Mam nadzieję, że będzie co najmniej jak w 2019

Początkowo lekarz kadry nie potwierdzał zakażenia u Ewy Swobody. Polka miała otrzymać jeden wynik negatywny w ostatnich dniach i jeden pozytywny podczas ostatniego testu. Oczekiwała na wykonanie kolejnego testu. Polski Związek Lekkiej Atletyki poinformował jednak oficjalnie, że Swoboda nie wystartuje w HME.

Z informacji, które przekazała Malwina Kopron, Swoboda mogła zarazić się koronawirusem od jednej z zawodniczek przebywających na zgrupowaniu w Spale. Ta informacja jest o tyle zła, że duża część polskiej kadry, przygotowujących się do mistrzostw Europy, przebywała w ostatnich dniach właśnie w Spale. Dotychczas jednak wszyscy mieli wyniki negatywne.

Konrad Bukowiecki na pewno nie wystartuje w HME!

Na tym jednak nie kończą się fatalne wieści. Konrad Bukowiecki, jeden z faworytów do zdobycia medalu w pchnięciu kulą, złamał palec u stopy. W jego wypadku decyzja o starcie jest jednoznaczna - musiał wycofać się z halowych mistrzostw Europy. Nadal nie wiadomo, jak długo będzie trwała jego przerwa.

Więcej o: