Grant Holloway pobił 27-letni rekord świata. Potem powiedział, że go okłamali!

Amerykanin Grant Holloway podczas mityngu w Madrycie pobił 27-letni rekord świata w biegu na 60 metrów przez płotki. 23-latek uzyskał czas 7,29 sekundy, co jest lepszym wynikiem od poprzedniego rekordu o jedną setną sekundy.

Po wyścigu wydawało się, że rekord nie padł, bo według początkowych pomiarów 23-latek dotarł do mety z czasem 7,32. Około minutę później ogłoszono oficjalny czas Hollowaya – 7,29. Rekordzista był trochę zdezorientowany, a o fakcie, że pobił rekord świata, poinformował go jeden z fotografów.

Zobacz wideo Ewa Swoboda: Cieszę się, że zaczynam sezon. Mam nadzieję, że będzie co najmniej jak w 2019

- Okłamali mnie! - powiedział żartobliwie Halloway w wywiadzie dla hiszpańskiej telewizji. Dodał, że przed wyścigiem otrzymał słowa wsparcia od Orlando Ortegi, srebrnego medalisty olimpijskiego w biegu na 110 metrów przez płotki.

Mistrz świata nie przyjedzie na ME w Toruniu, bo się boi. Krajowy związek odpowiada: Nie ma czego!Mistrz świata nie przyjedzie na ME w Toruniu, bo się boi. Krajowy związek odpowiada: Nie ma czego!

Grant Holloway to aktualny mistrz świata w biegu na 110 metrów przez płotki. Teraz może pochwalić się również rekordem świata. Odebrał go Brytyjczykowi Colinowi Jacksonowi, który ustanowił go w 1994 roku.

Więcej o: