Greczynka pobiła swój rekord i oszalała ze szczęścia w Toruniu! [WIDEO]

Greczynka Paraskevi Papahristou pobiła rekord życiowy podczas mityngu Copernicus Cup. To jest również najlepszy wynik tego sezonu na świecie. Po świetnym skoku oszalała ze szczęścia.

Paraskevi Papahristou błyszczała podczas konkursu trójskoku na mityngu Copernicus Cup, który od dziś jest rozgrywany w Arenie Toruń. Greczynka osiągnęła wynik 14.60, co jest jej rekordem życiowym, ale też najlepszym wynikiem tego sezonu. Dotychczas najdalej skoczyła Kubanka Liadagmis Povea - 14,54 na zawodach w niemieckim Karlsruhe.

Zobacz wideo Ewa Swoboda: Cieszę się, że zaczynam sezon. Mam nadzieję, że będzie co najmniej jak w 2019

Po tym świetnym skoku Papahristou cieszyła się jak dziecko. Zaczęła tańczyć, skakać, a potem biegać. Do rekordu świata jeszcze jej daleko. Rok temu Wenezuelka Yulimar Rojas skoczyła bowiem 15,43 podczas mityngu World Athletics Indoor Tour w Madrycie.

Copernicus Cup to najsilniej obsadzony halowy mityng lekkoatletyczny w Polsce. Uczestnicy rywalizować będą w aż dwunastu konkurencjach – mężczyźni w biegach na 800 i 1500 metrów oraz 60 metrów przez płotki, a także w skoku o tyczce, pchnięciu kulą i skoku wzwyż, a kobiety – w biegach na 60, 400, 800 i 3000 metrów, 60 metrów przez płotki oraz w trójskoku.

W tegorocznej edycji startują największe gwiazdy tej dyscypliny. Nie zabraknie również czołowych polskich zawodników. Wystąpią m.in:  Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Justyna Święty-Ersetic, Michał Haratyk, Konrad Bukowiecki, Ewa Swoboda.

Dla lekkoatletów mityng w Toruniu to próba generalna przed halowymi mistrzostwami Europy, które są zaplanowane na 4-7 mara w Arenie Toruń.

Więcej o: