Armand Duplantis znowu pofrunął ponad 6 metrów i został liderem list światowych [WIDEO]

Armand Duplantis zwycięski po raz kolejny! Szwed tym razem wygrał mityng w Rouen, a jego skok na 6,03 m to najlepszy wynik na świecie w tym roku. 21-latek pokonał Francuza Renaud Lavilleniego, który osiągnął wynik 5,93 m.

Armand Duplantis wygrał mityng w Rouen, który był bardzo mocno obsadzony. We francuskim mieście spotkali się dwaj najsilniejsi tyczkarze świata - Szwed i Francuz Renaud Lavillenie. Francuski tyczkarz zdołał jednak przeskoczyć poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,93 m. 21-latek próbował jeszcze ataku na własny rekord, jednak trzykrotnie strącił poprzeczkę, wiszącą na wysokości 6,19 m.

Zobacz wideo Justyna Święty-Ersetic: Sezon na wariackich papierach. Dopiero się zaczął i już się kończy

Duplantis, skacząc na 6,03 m, wysunął się na prowadzenie na listach światowych. Przed tygodniem, wraz z Lavilleniem, stoczyli pojedynek o najlepszy wynik w tym roku. Najpierw Szwed wygrał mityng w Duesseldorfie z wynikiem 6,01 m, potem Francuz w Tourcoing poprawił jego rezultat o jeden centymetr.

W planach startowych obu zawodników na ten sezon halowy są mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 5-7 marca w Toruniu. Duplantisa będzie można także zobaczyć na tamtejszym mityngu cyklu Indoor Tour Gold - Copernicus Cup. Celem całego 2021 roku będzie natomiast rywalizacja o medale podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, które są zaplanowane na przełom lipca i sierpnia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.