Dyskwalifikacja Damiana Czykiera w finale. Lavillenie z najlepszym wynikiem w sezonie!

Damian Czykier został zdyskwalifikowany po falstarcie w finale biegu na 60 metrów przez płotki podczas mityngu w Karlsruhe. Świetny wynik w skoku o tyczce uzyskał Francuz Renaud Lavillenie. Skoczył 5,95, czyli rezultat, który daje mu pierwsze miejsce na światowych listach. Ósme miejsce zajął Piotr Lisek.

Czykier popełnił falstart już w finale biegu na 60 metrów przez płotki. Została mu pokazana czerwona kartka, co oznaczało dyskwalifikację Polaka. Ostatecznie bieg wygrał Francuz Wilhelm Belocian z wynikiem 7,49. W finale był jeszcze Artur Noga, który ostatecznie zajął szóste miejsce z czasem 7,73. 

Zobacz wideo Legia jest oszczędna na rynku transferowym. "Musi czekać na okazje"

Dyskwalifikacja Czykiera po falstarcie w finale w Karlsruhe. Ale on i Noga wypełnili minima na HME

Dla polskich zawodników jest jednak także dobra informacja: Czykier i Noga swoimi wynikami z eliminacji - odpowiednio 7,68 i 7,75 (gorszym od tego z finału, ale już wtedy zapewnił sobie minimum) - zapewnili sobie minimum na marcowe Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu. Co więcej, jak poinformował profil Athletics News na Twitterze, taka forma - punkty rankingowe zdobywane na podstawie wyników w zawodach - przeniesiona na stadion dałaby minima na igrzyska olimpijskie w Tokio. 

Siergiej SzubienkowPisał listy do Putina, żeby ratował rosyjską lekkoatletykę. Teraz sam ją pogrąży?

Świetny wynik Renauda Lavilleniego! Najlepszy na światowych listach w tym sezonie

Interesująca była także rywalizacja tyczkarzy. Wygrał w niej Francuz Renaud Lavillenie, który osiągnął najlepszy wynik na świecie w tym sezonie - 5,95. Próbował jeszcze atakować wysokość sześciu metrów, ale bezskutecznie. To i tak jego świetny wynik - najlepszy podczas sezonu halowego od czterech lat i to już w drugim starcie. Ósme miejsce zajął Piotr Lisek z wynikiem 5,47. 

Mistrz olimpijski pobił rekord świata. Już 104 razy zrobił to, co nie udało się MajewskiemuMistrz olimpijski pobił rekord świata. Już 104 razy zrobił to, co nie udało się Majewskiemu

Mityng w Karlsruhe to część cyklu Indoor Tour Gold, w którego skład wchodzą także imprezy w Lievin (9 lutego), Bostonie (13 lutego), Toruniu (Copernicus Cup - 17 lutego) i Madrycie (24 lutego). W Polsce odbędzie się także mityng o niższym standardzie - Indoor Tour Bronze - czyli Orlen Cup w Łodzi, który zaplanowano na 12 lutego. Już w niedzielę, 31 stycznia odbędzie się za to mocno obsadzony mityng w Duesseldorfie - PSD Bank Meeting, na którym wystąpi część zawodników, którzy zaprezentowali się w Karlsruhe, a także m.in. rekordzista świata w skoku o tyczce, Armand Duplantis.

Ryan Crouser pobił halowy rekord świata w pchnięciu kuląNowy rekord świata! Ryan Crouser zadziwił świat. 32 lata czekania [WIDEO]