Nowy rekord świata! Ryan Crouser zadziwił świat. 32 lata czekania [WIDEO]

Ryan Crouser ustanowił nowy halowy rekord świata w pchnięciu kulą. Amerykanin pobił 32-letni rekord Randy'ego Barnesa o 16 centymetrów, osiągając wynik 22,82 metra. Zrobił to w pierwszej próbie w swoim pierwszym starcie w tym sezonie.

Randy Barnes w 1989 roku pchnął 22,66 metra, co do tej pory było halowym rekordem świata w pchnięciu kulą. W niedzielę, 24 stycznia postanowił to zmienić rozpoczynający sezon startowy 2021 Ryan Crouser.

Zobacz wideo Serie A. Juventus - Bologna 2:0. Gdyby nie refleks Szczęsnego Cuadrado strzeliłby samobója [ELEVEN SPORTS]

Crouser pchnął rekord świata w pierwszej próbie sezonu!

Amerykanin z rekordem życiowym na hali 22,60 przystąpił do mityngu serii American Track League w Fayetteville i już w pierwszej próbie zrobił coś niesamowitego. Pchnął kulą na 22,82 metra, co oznaczało, że pobił 32-letni rekord świata Barnesa. 

Wanda Panfil (z prawej)Wanda Panfil straciła kontrakt z gigantem przez byłego męża. "Strasznie duże pieniądze" [nieDawny Mistrz]

"Chyba niezły start" Amerykanina, który będzie faworytem na IO w Tokio

- To chyba niezły start nowego sezonu, ale mam jeszcze pięć pchnięć przed sobą - mówił Crouser w krótkiej rozmowie z telewizją ESPN po wybuchu radości przy okazji historycznego wyniku. Oczywiście wygrał mityng, a w trzeciej próbie zdołał jeszcze osiągnąć drugi wynik w historii - 22,70. 

Joaquin CarmonaCeniony ekspert okazał się bezdomnym. "Nie wszyscy wierzyli, że ja tak żyłem naprawdę"

Na stadionie Crouser potrafił już pchać 22,91, choć tam rekord świata to 23,12 także ustanowione przez Randy'ego Barnesa. Mistrz olimpijski z 2016 roku z Rio de Janeiro będzie faworytem do zdobycia złotego medalu podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, które mają się odbyć w 2021 roku. Przypomnijmy, że halowy rekord Polski w pchnięciu kulą od 2018 roku należy do Konrada Bukowieckiego i wynosi dokładnie 22 metry.

Artur PartykaInnowator polskiego sportu. "Pamiętam fakturę na 6400 zł. Robiła ogromne wrażenie" [nieDawny Mistrz]

Więcej o: