Nagle zatrzymał się przed metą i pozwolił wyprzedzić. "Za drugim razem postąpiłbym tak samo"

Do niesamowitej sytuacji doszło przed linią mety biegu podczas zawodów triathlonowych w Santander. Diego Mentrida nagle zatrzymał się przed metą i pozwolił wyprzedzić się Jamesowi Teagle'owi. - Za drugim razem postąpiłbym tak samo - mówi Hiszpan.

Brytyjczyk James Teagle, który był na trzecim miejscu, źle skręcił tuż przed metą, Teagle pobiegł w kierunku grupy widzów na ogrodzonym placu. 21-latek szybko zorientował się, że popełnił błąd. Wyprzedził go Hiszpan Diego Mentrida, który zatrzymał się tuż przed metą i nie przekraczając jej, postanowił poczekać na Brytyjczyka i dał mu wbiec na nią przed nim. Na mecie Teagle był w szoku i uścisnął dłoń rywala, dziękując mu za piękny gest.

Zobacz wideo Juventus rozbił Sampdorię, koszmarny kiks Bereszyńskiego [ELEVEN SPORTS]

Mentrida tłumaczy: James zasłużył na ten medal. Znaki były źle ustawione

W rozmowie z Eurosportem Mentrida wyjaśnił, że skończenie rywalizacji przed Teagle'em nie byłoby w porządku. - Kiedy zobaczyłem, że pomylił trasę, po prostu się zatrzymałem. James zasłużył na ten medal. Był przede mną przez cały czas. Nie zauważył znaków, które były źle ustawione. Za drugim razem postąpiłbym tak samo - stwierdził Hiszpan. - Tego nauczyli mnie rodzice. Moim zdaniem to normalne zachowanie.

Zobacz piękne zachowanie hiszpańskiego triathlonisty:

James Teagle w mediach społecznościowych skomentował piękną postawę swojego rywala. "Po około 50 metrach zdałem sobie sprawę i pobiegłem z powrotem. W tym momencie Mentrida znajdował się 50 metrów od mety. Wtedy nieoczekiwane to zrobił. Zatrzymał się i pozwolił mi przejść, pokazując niesamowitą sportową postawę i uczciwość" - napisał Teagle na Instagramie.

Inni sportowcy dostrzegli piękne zachowanie Mentridy i chwalili go za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Prawdziwe wartości sportu w jednym geście. James Teagle był zdezorientowany na ostatnim zakręcie i minął go Diego Mentrida, który zrobił to… #Szacunek #FairPlay - napisał rezerwowy bramkarz Liverpoolu Adrian na Twitterze.

Mentrida za swoje zachowanie dostał honorowe trzecie miejsce od organizatorów i 300 euro nagrody pieniężnej - taką samą, jak Teagle.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj także:

Więcej o: