Sport.pl

Polka wybrana najlepszą lekkoatletką w historycznym rankingu prestiżowego magazynu! Wielkie wyróżnienie

Jeden z najważniejszych magazynów sportowych świata, "Track&Field", przygotował podsumowanie rankingów, publikowanych od 1956 roku. Pierwsze miejsce w klasyfikacji zbiorczej zajęła Irena Szewińska, która punktowała aż w sześciu konkurencjach.

Biegi na 100, 200 i 400 m, 400 m przez płotki, skok w dal i siedmiobój, to konkurencje, w których punktowała Irena Szewińska. Mimo, że ostatni start jedna z najlepszych polskich lekkoatletek zaliczyła wiele lat temu, wciąż wygrywa niektóre rankingi.

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia. Z Adamem Kszczotem rozmawia Michał Gąsiorowski

Irena Szewińska najlepszą lekkoatletką w rankingu prestiżowego magazynu! Wielkie wyróżnienie

Teraz Szewińska, która zmarła w 2018 roku, została uznana najlepszą lekkoatletką w rankingu zbiorczym prestiżowego magazynu "Track&Field". Jego dziennikarze podsumowali wszystkie edycje rankingu najlepszych lekkoatletów, publikowane od 1956 roku. We wszystkich rankingach Szewińska pojawiła się aż 43 razy, 16 razy zajmując pierwsze miejsce. To dało jej łącznie 342 punkty, które uplasowały polską lekkoatletkę na pierwszym miejscu rankingu wszech czasów.

Inni Polacy także z wyróżnieniami

Szewińska wygrała w rankingu ogólnym. Jeśli spojrzy się natomiast na rankingi poszczególnych dyscyplin, znajdzie się nazwiska innych Polaków. Najlepsza w rankingu wszech czasów w rzucie młotem okazała się Anita Włodarczyk, która pierwszą pozycję zajęła z Betty Heidler. Na 5. miejscu w zestawieniu tyczkarek znalazła się Monika Pyrek, a 10. pozycję zajęła Anna Rogowska. W siedmioboju 4. miejsce zajęła Urszula Włodarczyk.

Więcej o:
Komentarze (30)
Polka wybrana najlepszą lekkoatletką w historycznym rankingu prestiżowego magazynu! Wielkie wyróżnienie
Zaloguj się
 • oloros11

  Oceniono 11 razy 11

  nie zostanie zapomniana - ale tez inne osoby z tamtego zespołu - jak ta dziewczyna która jej podaje pałeczkę na zdjęciu Mirosława Sarna i wiele wile innych trenerów - Mulak, Dudziński
  wspaniale czasy polskiej lekkie atletyki i chociaż później przyszli inni tu sport amatorski w tamtych latach miał klimat i czarodziejska wręcz moc - nie do powtorzenia

 • tpdlagier

  Oceniono 9 razy 9

  Zdarzają się wybrańcy raz na wiele lat. I trzeba za wszelka cenę celebrować ich pamięć. Wielki pokłon pani Irenie!

 • sztucznypolak

  Oceniono 7 razy 7

  Legenda!

 • muzoman

  Oceniono 5 razy 5

  Piękne to były czasy z panią Ireną.

 • silvermane

  Oceniono 5 razy 5

  "Mimo, że ostatni start jedna z najlepszych polskich lekkoatletek zaliczyła wiele lat temu, wciąż wygrywa niektóre rankingi."

  Więcej, ona już nie żyje, a nadal wygrywa.

 • szcz9

  Oceniono 6 razy 4

  Droga redakcjo!
  Rzut młotem, skok o tyczce, siedmiobój itp. to nie są dyscypliny ale konkurencje.
  Dyscypliną jest lekkoatletyka.

 • jzd

  Oceniono 1 raz 1

  Dla prawdziwego polska jest jeden lekkoatletycznych wszech czasów to najmilosciwszy prezes i niech ktoś spróbuję to zanegowac

 • norton2

  Oceniono 3 razy 1

  A co z Teresą Sukniewiczn i Grażyną Rabsztyn, Komarem Władkiem ???????????????????????????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX